08-04-202015:05

Денис Малюська: Уряд підтримав законопроєкт щодо посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності

Уряд підтримав розроблений Мін'юстом проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків». Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.

«На сьогодні випалювання рослинності та її залишків залишається однією із найбільш актуальних екологічних проблем для довкілля та здоров’я людини.  Паління сухостіїв забруднює повітря, а розведені навмання багаття призводять до неконтрольованих масштабних пожеж і значних збитків. У зв’язку з цим ми ініціювали питання щодо розробки законопроєкту щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності», - пояснив Денис Малюська.

Він зазначив, що існуючі розміри штрафів, передбачені статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доводять свою неефективність, у зв’язку з чим назріла потреба їх перегляду. Назріла також необхідність внесення змін до Кодексу в частині розширення кола осіб, уповноважених розглядати справи про такі правопорушення, та кола осіб, наділених повноваженнями складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені зазначеною статтею КУпАП.

Зважаючи на це, Міністерством юстиції України підготовлено проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків» з метою підвищення ефективності застосування норм Кодексу та зменшення кількість пожеж та їх руйнівних наслідків.

Як повідомив Міністр юстиції, проєктом Закону пропонується внести зміни до статті 77-1 Кодексу та збільшити розмір санкцій за самовільне випалювання рослинності або її залишків, а саме: від п’ятдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста двадцяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду передбачено накладення штрафу на громадян від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі до тисячі п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, законопроєкт надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, у тому числі, статтею 77-1 КУпАП. При цьому посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами  сільських, селищних, міських рад наділяються повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.

«Ухвалення законопроєкту дозволить посилити адміністративну відповідальність за випалювання рослинності або її залишків, а також запровадити ефективний механізм боротьби із виникненням та поширенням пожеж в природних комплексах, на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках та зелених насадженнях, і, у підсумку, сприятиме покращенню екологічної ситуації в цілому», - відзначив очільник Мін’юсту