20-06-201717:02

Спеціалістам Мін’юсту вдалося стягнути з Газпрому понад 80 мільйонів гривень та арештувати активи компанії ще на 33,3 мільйони, - Павло Петренко

Державна виконавча служба в рамках виконання судового рішення проти ПАТ «Газпром» стягнула й забезпечила передачу до Державного бюджету 80,8 млн грн та наклала арешт на активи російської компанії номінальною вартістю 33,3 млн грн. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Станом на сьогоднішній день з ПАТ «Газпром» на користь Державного бюджету стягнено 80 млн 800 тис. грн. Це кошти у вигляді дивідендів від третіх осіб, які були виявлені на території України і щодо яких достеменно відомо, що вони належать даній компанії», - зазначив очільник Мін’юсту.

Окрім того, він повідомив, що нині накладено арешт на акції компанії «Газтранзит» з номінальною вартістю 33, 3 млн грн, які належать Газпрому.

Міністр юстиції нагадав: рішенням Господарського суду міста Києва, яке було підтверджено апеляційною та касаційною інстанціями, з Газпрому на користь Державного бюджету України було стягнуто 171 млрд 932 млн грн штрафу за зловживання монопольним становищем на території України.

«До Міністерства юстиції надійшов відповідний виконавчий документ від 17 березня 2017 року. Ми згідно з українським законодавством розпочали процедуру стягнення даних коштів», - сказав він.

За словами очільника Мін’юсту, вже зараз очевидно, що активів Газпрому на території України буде недостатньо для покриття суми штрафу.

«Ми продовжуватимемо в межах чинного українського законодавства виконання даного судового рішення. Після вичерпання всіх національних інструментів розшуку активів на території України ми перейдемо до міжнародних інструментів правової допомоги щодо виконання даного рішення на території інших країн. Україна має 27 договорів про правову допомогу з іншими країнами, в тому числі й з країнами ЄС. Нині ми відпрацьовуємо юридичний механізм пред’явлення до виконання даного рішення суду до країн, які мають з нами такі договори», - заявив Павло Петренко.

Міністр юстиції також повідомив присутніх про хід реформи державної виконавчої служби, яка забезпечила прозорість та незалежність розподілу виконавчих проваджень, а також ефективні методи контролю за якістю та термінами виконання судових рішень, достатню мотивацію для виконавців, а також запуск змішаної системи виконання судових рішень.

Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр у свою чергу повідомив, що запуск у жовтні минулого року системи винагород державних виконавців у вигляді 2% від суми стягнення дало можливість перевиконати план по виконавчому збору на 227 млн грн.

«За 5 місяців цього року ми перевищили план по виконавчому збору на 93% порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли ця система винагород не працювала. Введення цієї винагороди дало можливість залучати до роботи у державній виконавчій службі нових молодих і вмотивованих людей, чого раніше не було. За нашими розрахунками обсяг виконавчого збору за цей рік має бути вдвічі більшим, ніж за попередній», - поінформував присутніх заступник Міністра юстиції.

Він також зауважив, що вже найближчим часом в Україні вже почнуть працювати приватні виконавці, які забезпечать конкуренцію у цій сфері і, відповідно, підвищення якості і швидкості виконання судових рішень.

«Близько 600 осіб вже закінчили навчання і зараз проходять іспити. Наразі маємо 88 осіб, які успішно склали іспити. Поява приватних виконавців дасть можливість розвантажити державну виконавчу службу, яка нині вкрай перевантажена», - наголосив Сергій Шкляр.

За словами головного державного виконавця Олександра Медвєдєва, на виконанні якого перебуває рішення суду проти Газпрому, він вживає всі можливі заходи передбачені Законом «Про виконавче провадження».

«Скеровуються запити до органів, які здійснюють реєстрацію та перереєстрацію рухомого і нерухомого майна; скеровуються запити до державної фіскальної служби щодо виявлення рахунків ПАТ «Газпром», - додав він.