Протокол № 7 засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 12 вересня 2014 року

Протокол № 7
засідання Громадської ради
при Міністерстві юстиції України


12 вересня 2014 року м. Київ

Присутні: 44 члени Громадської ради при Міністерстві юстиції України та в т.ч. повноважні представники за довіреностями (кворум є).

І. СЛУХАЛИ: Затвердження порядку денного.

Марієн І.С. – Голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України, запропонував нижченаведений порядок денний:

 1. Інформація про діяльність Департаменту судової роботи Міністерства юстиції України
  (Доповідач: Тарасюк Валерій Володимирович – Директор Департаменту).

 2. Щодо заходів Громадської ради при Міністерстві юстиції України по забезпеченню виконання положень Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї № 998_158 від 05.12.1994 р. та забезпеченню територіальної цілісності та недоторканості території України
  (Доповідач: Марієн Ігор Степанович – Голова Громадської ради).

 3. Звіт про роботу Комісії з питань формування територіальних громад України та третейського судочинства в громадах
  (Доповідач: Костюк Олександр Володимирович – Голова Комісії).

 4. Звіт про роботу Комісії з питань регламенту
  (Доповідач: Кюрджієв Таріел Павлович – Голова Комісії).

 5. Різне.

ВИСТУПИЛИ: Захарченко М.М., , Марієн І.С., Хабібуллін В.М., Роженко Р.Є.

ВИРІШИЛИ:

І. У зв'язку з відсутністю на засіданні Громадської ради при Міністерстві юстиції України Тарасюка В.В. – Директора Департаменту судової роботи Міністерства юстиції України, питання «Інформація про діяльність Департаменту судової роботи Міністерства юстиції України» - з порядку денного виключити.

ІІ. Затвердити нижченаведений порядок денний:

 1. Інформація щодо Відкритого листа першого заступника Голови Громадської ради при Міністерстві юстиції України Грабовського Ю.Л.
  (Доповідач: Хабібуллін В.М. – Заступник Голови Громадської ради).

 2. Щодо заходів Громадської ради при Міністерстві юстиції України по забезпеченню виконання положень Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї № 998_158 від 05.12.1994 р. та забезпеченню територіальної цілісності та недоторканості території України
  (Доповідач: Марієн Ігор Степанович – Голова Громадської ради).

   

 3. Звіт про роботу Комісії з питань формування територіальних громад України та третейського судочинства в громадах
  (Доповідач: Костюк Олександр Володимирович – Голова Комісії).

 4. Звіт про роботу Комісії з питань регламенту.
  (Доповідач: Кюрджієв Таріел Павлович – Голова Комісії)

 5. Різне.

Результати голосування: за – 44, проти – 0, утрималося – 0 (рішення прийнято).

1. СЛУХАЛИ: Інформацію щодо Відкритого листа першого заступника Голови Громадської ради при Міністерстві юстиції України Грабовського Ю.Л.
(Доповідач: Хабібуллін В.М. – Заступник Голови Громадської ради).

ВИСТУПИЛИ: Захарченко М.М., Кобилянський В.А., Орловський О.С.

ВИРІШИЛИ: На підставі ст. 4.8 Регламенту Громадської ради при Міністерстві юстиції України, яка передбачає виключення зі складу членів Громадської ради за вчинення дій, спрямованих на дискредитацію Громадської ради чи її керівних органів, та враховуючи письмову заяву Грабовського Ю.Л. про вихід зі складу Громадської ради – зі складу Громадської ради при Міністерстві юстиції України виключити Грабовського Юрія Леонідовича.

Результати голосування: за – 43, проти – 0, утрималося – 1 (рішення прийнято).

ВИСТУПИЛИ: Марієн І.С.

ВИРІШИЛИ: Першим заступником Голови Громадської ради при Міністерстві юстиції України обрати Хабібулліна В.М.

Результати голосування: за – 44, проти – 0, утрималося – 0 (рішення прийнято).

2. СЛУХАЛИ: Щодо заходів Громадської ради при Міністерстві юстиції України по забезпеченню виконання положень Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї № 998_158 від 05.12.1994 р. та забезпеченню територіальної цілісності та недоторканості території України (Доповідач: Марієн Ігор Степанович – Голова Громадської ради)

ВИСТУПИЛИ: Поєдинок О.Р., Черватюк Л.Д., Синицин А.Г., Роженко Р.Є., Кобилянський В.А., Риков В.В., Хабібуллін В.М..

ВИРІШИЛИ:

 1. Текст звернення до Президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами, Прем’єр-міністра Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Девіда Камерона, Президента України Порошенка П.О., Президента Російської Федерації Путіна В.В., Президента Французької Республіки Франсуа Олланда, Президента Китайської Народної Республіки Сі Цзиньпіна щодо ініціативи Громадської ради при Міністерстві юстиції України про проведення консультацій та спільного засідання представників учасників Меморандуму від Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Французької Республіки та Китайської Народної Республіки на території України у м. Києві, чи в іншому взаємопогодженому місці, протягом вересня - жовтня 2014 року. – затвердити. (Додаток 1).

 2. Забезпечити переклад на англійську мову та надсилання затвердженого звернення Президенту Сполучених Штатів Америки Бараку Обамі, Прем’єр-міністру Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Девіду Камерону, Президенту Російської Федерації Путіну В.В., Президенту Французької Республіки Франсуа Олланду, Президенту Китайської Народної Республіки Сі Цзиньпіну. (Відповідальний: Марієн І.С. – Голова Громадської ради при Міністерстві юстиції України)

 3. Звернутися до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, Голови ОБСЄ Дідьє Буркхальтера, Президента Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу, Прем'єр-міністра України Яценюка А.П., Голови Верховної Ради України Турчинова О.В., Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А., Міністра юстиції України Петренка П.Д. з проханням підтримати ініціативу Громадської ради при Міністерстві юстиції України про проведення консультацій та спільного засідання представників учасників Меморандуму від Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Французької Республіки та Китайської Народної Республіки на території України у м. Києві протягом вересня - жовтня 2014 року.

Результати голосування: за – 41, проти – 1, утрималося – 2 (рішення прийнято)

3. СЛУХАЛИ: Звіт про роботу Комісії з питань формування територіальних громад України та третейського судочинства в громадах (Доповідач: Костюк Олександр Володимирович – Голова Комісії).

ВИСТУПИЛИ: Орловський О.С., Захарченко М.М., Хабібуллін В.М., Марієн І.С.

ВИРІШИЛИ: Звіт про роботу Комісії з питань формування територіальних громад України та третейського судочинства в громадах прийняти до відома.

Результати голосування: за – 44, проти – 0, утрималося – 0 (рішення прийнято).

4. СЛУХАЛИ: Звіт про роботу Комісії з питань регламенту. (Доповідач: Кюрджієв Таріел Павлович – Голова Комісії).

ВИСТУПИЛИ: Хабібуллін В.М., Марієн І.С., Тетерєва М.С., Орловський О.С., Синицин А.Г., Кобилянський В.А.

ВИРІШИЛИ:

1. Звіт про роботу Комісії з питань регламенту – прийняти до відома.

2. Нижченаведених осіб, які тричі та більше разів були відсутні на засіданнях Громадської ради без поважних причин із складу членів Громадської ради виключити:

 1. Желтухін Єгор Олександрович

 2. Курдельчук Данило Маркович

 3. Михайлечко Сергій Михайлович

 4. Оліфер Галина Іванівна

 5. Сахно Ярослава Ігорівна

 6. Сироватко Володимир Дмитрович

 7. Якименко Валентина Онисимівна

Результати голосування: за – 36, проти – 2, утрималося – 6 (рішення прийнято).

5. СЛУХАЛИ: Різне

1. Інформація Голови Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради від 07.02.14 року Захарченка М.М. (Додатки 2-9) та про вчинення дій, спрямованих на дискредитацію Громадської ради при Міністерстві юстиції України та її керівних органів членом Громадської ради Копейчиковим М.В.

ВИСТУПИЛИ: Роженко Р.Є., Хабібуллін В.М., Кобилянський В.А.

ВИРІШИЛИ:

1. На підставі ст. 4.8 Регламенту Громадської ради при Міністерстві юстиції України, виключити із складу членів Громадської ради при Міністерстві юстиції України Копейчикова М.В., у зв’язку з вчиненням ним дій, спрямованих на дискредитацію Громадської ради при Міністерстві юстиції України та її керівних органів.

Результати голосування: за – 35, проти – 3, утрималося – 6 (рішення прийнято).

2. Затвердження Комісії з питань захисту прав та свобод людини, міжнародного співробітництва та адаптації законодавства України до міжнародних стандартів.

ВИСТУПИЛИ: Криворучко Л.С., Марієн І.С.

ВИРІШИЛИ:

 • Затвердити Комісію з питань захисту прав та свобод людини, міжнародного співробітництва та адаптації законодавства України до міжнародних стандартів.

 • Затвердити Криворучко Л.С. Головою Комісії з питань захисту прав та свобод людини, міжнародного співробітництва та адаптації законодавства України до міжнародних стандартів.

Результати голосування: за – 41, проти – 0, утрималося – 3 (рішення прийнято)

Додатки:

 1. Текст звернення до Президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами, Прем’єр-міністра Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Девіда Камерона, Президента України Порошенка П.О., Президента Російської Федерації Путіна В.В., Президента Французької Республіки Франсуа Олланда, Президента Китайської Народної Республіки Сі Цзиньпіна щодо ініціативи Громадської ради при Міністерстві юстиції України про проведення консультацій та спільного засідання представників учасників Меморандуму від Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Французької Республіки та Китайської Народної Республіки на території України у м. Києві, чи в іншого взаємопогодженому місці, протягом вересня - жовтня 2014 року.

 2. Копія листа Голови Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р. Захарченка М.М. вих. № 1 від 18 березня 2014 р.

 3. Копія листа Голови Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р. Захарченка М.М. вих. № 2 від 24 березня 2014 р.

 4. Копія Протоколу № 1 від 27.02.2014 р. засідання Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р.

 5. Копія Протоколу № 2 від 02.-03.02.2014 р. засідання Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р.

 6. Копія Протоколу № 3 від 24.03.2014 р. засідання Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р.

 7. Копія Протоколу № 4 від 24.03.2014 р. засідання Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р.

 8. Копія Орієнтованого плану роботи від 03 березня 2014 р. Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р.

 9. Копія Висновків від 24 березня 2014 р. Робочої групи по перевірці обставин проведення засідання Громадської ради при Міністерстві юстиції України від 07.02.2014 р.

Голова Громадської ради                                                                                  Марієн І.С.


Секретар Громадської ради                                                                             Тетерєва М.С.