Проведення випускних вечорів у період карантину

Червень, мабуть, є найбільш очікуваним місяцем для школярів. Особливо чекають його випускники шкіл, адже це означає закінчення важливого етапу у житті. Подія, яку хочеться запам’ятати на все життя – випускний вечір.

На жаль, Україна все ще перебуває на адаптивному карантині. Оскільки на Волині продовжують діяти карантинні обмеження «жовтої» зони, тому такі урочисті події як випускні вечори мають бути проведені з дотриманням усіх карантинних заходів.

Так, відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 24 лютого 2021 року на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється, зокрема проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі, а також проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

Отже, може бути допустимим проведення урочистої події, зокрема випускного вечора, за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, а саме:

наявність засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно (якщо захід відбуватиметься в приміщенні);

перебування не більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі);

наповненість залів до 50 відсотків місць у кожному окремому залі;

за сприятливих умов на свіжому повітрі;

із дотриманням соціальної дистанції (1,5 м);

обмежуючи присутність глядачів, у тому числі батьків.

Разом із тим, особливо необхідно звернути увагу на власне самопочуття. Якщо наявні симптоми ГРВІ, то краще залишитись вдома та звернутись до лікаря і не наражати на небезпеку інших, адже здоров’я є найбільшою цінністю.

 

Водночас Міністерством освіти і науки України на період дії карантину запропоновано утриматися від проведення будь-яких масових освітніх, спортивних та культурно-мистецьких заходів у всіх закладах освіти, організованих екскурсійних поїздок, виїздів груп учнів і студентів у туристичні подорожі тощо, а також вжити невідкладних заходів, спрямованих на мінімізацію безпосередніх фізичних контактів між учасниками освітнього процесу. З огляду на зазначене, рішення про проведення випускних вечорів, відповідно до повноважень, приймають керівники закладів освіти.

Також, навчальні заклади можуть самостійно визначати формат проведення подібних заходів. Рішення повинні прийматися з урахуванням епідеміологічної ситуації та запроваджених обмежень у регіоні.

Необхідно звернути увагу, що відповідно до частини другої статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 та 255 гривень відповідно).

За порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, до винної особи згідно зі статтею 325 Кримінального кодексу України може застосовуватися покарання у вигляді штрафу від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.