Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити зразки свідоцтва про реєстрацію політичної партії та свідоцтва про реєстрацію структурного утворення політичної партії (додаються).
Установити, що розмір збору за реєстрацію політичної партії становить 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За видачу дубліката свідоцтва про реєстрацію політичної партії встановлюється плата в розмірі 50 відсотків розміру реєстраційного збору, передбаченого абзацом другим цього пункту.
2. Затвердити Порядок державної реєстрації символіки політичної партії (додається).
3. Кошти збору за реєстрацію політичної партії та за видачу дубліката свідоцтва про реєстрацію політичної партії, передбачені абзацами другим і третім пункту 1 цієї постанови, зараховуються до Державного бюджету України.
4. Визнати такими, що втратили чинність, абзаци пятий і шостий пункту 3, абзац другий пункту 5 Положення про порядок легалізації обєднань громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 140 (ЗП України, 1993 р., N 7, ст. 144), та абзац другий пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 143 "Про порядок справляння і розміри збору за реєстрацію обєднань громадян" (ЗП України, 1993 р., N 7, ст. 147; 1994 р., N 6, ст. 155; 1996 р., N 13, ст. 361).
|
Міністерство юстиції України |
|
_________________________________ |
СВІДОЦТВО Назва структурного утворення політичної партії _________________ Керівні органи структурного утворення політичної партії ________ |
|
1. Відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" політична партія може мати власну партійну символіку: партійний гімн, прапор, розпізнавальний знак, девіз.
2. Символіка політичної партії затверджується керівними органами політичної партії відповідно до її статуту.
3. Державна реєстрація символіки зареєстрованої політичної партії здійснюється Мінюстом.
4. Для державної реєстрації символіки політичної партії до Мінюсту подається заява, яка підписується керівництвом політичної партії.
1) положення про символіку політичної партії, яке визначає види партійної символіки, порядок її виготовлення, зберігання і використання;
2) опис і зображення прапора та розпізнавального знака, текст партійного гімну і девізу;
3) рішення керівного органу політичної партії про затвердження положення, опису, зображення прапора та розпізнавального знака, тексту партійного гімну і девізу.
Документи, зазначені у підпунктах 1 і 2 цього пункту, подаються у двох примірниках.
5. Заява про державну реєстрацію символіки політичної партії за наявності всіх необхідних документів розглядається у двомісячний термін.
6. У разі коли із заявами про державну реєстрацію символіки політичної партії звернулося кілька політичних партій, партійна символіка яких збігається (тотожна чи схожа), перевага надається політичній партії, яка першою подала заяву про державну реєстрацію партійної символіки.
7. За результатами розгляду заяви приймається рішення про державну реєстрацію символіки політичної партії або про відмову в її державній реєстрації.
8. Відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" забороняється буквальне відтворення у символіці політичної партії державних символів України, використання символів іноземних держав.
9. У разі державної реєстрації символіки політичної партії заявникові видається свідоцтво про державну реєстрацію за зразком, що додається.
10. Свідоцтву про реєстрацію символіки політичної партії присвоюється відповідний номер. Дані про державну реєстрацію вносяться до Реєстру символіки обєднань громадян, що ведеться Мінюстом.
11. У державній реєстрації символіки політичної партії може бути відмовлено, якщо вона:
збігається (тотожна чи схожа) з назвою чи партійною символікою іншої зареєстрованої політичної партії;
буквально відтворює державні символи України;
використовує символи іноземних держав;
за своїм змістом суперечить державним інтересам, принципам гуманності і моралі;
містить прізвища, імена, псевдоніми, портрети, факсиміле окремих осіб без їх згоди;
У державній реєстрації символіки політичної партії може бути відмовлено і в інших випадках, якщо це суперечить законодавству України.
12. У разі втрати свідоцтва про державну реєстрацію символіки політичної партії для отримання його дубліката до Мінюсту подається:
заява керівника політичної партії, рішення її керівного органу про видачу дубліката свідоцтва;
повідомлення, опубліковане у друкованому засобі масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження про втрату свідоцтва.
|
Міністерство юстиції України |
Опис прапора, розпізнавального знака, текст партійного гімну і девізу політичної партії __________________ | СВІДОЦТВО Назва політичної партії ______________ Вид символіки політичної партії ______ |