Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України „Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин"
Верховна Рада постановляє:
Внести зміни до Закону України „Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" (Відомості Верховної Ради України, 2003р., №30, ст..259), виклавши його у такій редакції:
Закон України
Про ратифікацію Європейської хартії регіональних або міноритарних мов
Верховна Рада постановляє:
1. Європейську хартію регіональних або міноритарних мов, підписану від імені України 2 травня 1996 року в м. Страсбурзі (далі - Хартія), ратифікувати (додається*).
2. Україна бере на себе зобов'язання відповідно до частин I, II, IV, V Хартії, крім пункту 5 статті 7 частини II в обсязі, визначеному в цьому Законі.
3. Відповідно до пункту 1 статті 2 Хартії Україна застосовуватиме положення частини ІІ Хартії щодо білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, ідиш, караїмської, кримськотатарської, молдавської, новогрецької, німецької, польської, ромської, російської, румунської, словацької, угорської мов.
4. Відповідно до пункту 2 статті 2 Хартії Україна застосовуватиме щодо білоруської, болгарської, гагаузької, новогрецької, ідиш, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької та угорської наступні положення частини ІІІ Хартії:
а) підпункти "a (iii)", "b (iv)", "c (iv)", "d (iv)", "e (iii)", "f (iii)", "g", "h", "i" пункту 1 та пункт 2 статті 8;
б) підпункти "а (iii)", "b (iii)", "с (iii)" пункту 1, підпункт "с" пункту 2 та пункт 3 статті 9;
в) підпункти "a", "c", "d", "e", "f", "g" пункту 2, підпункт "с" пункту 4 статті 10;
г) підпункти "а (iii)", "b (ii)", "с (ii)", "d", "е (i)", "g" пункту 1, пункти 2 та 3 статті 11;
ґ) підпункти "а", "b", "c", "d", "f", "g" пункту 1 та пункти 2 і 3 статті 12;
д) підпункти "b", "c" пункту 1 статті 13;
е) підпункти "а", "b" статті 14.
5. Зважаючи на історичні обставини та штучні обмеження, що поставили українську мову в становище менш використовуваної мови у різних сферах публічного життя на окремих частинах території України, і виходячи з пункту 1 статті 3 Хартії, Україна застосовуватиме mutatis mutandis щодо української мови в Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській областях та місті Севастополь такі положення частини ІІІ Хартії:
а) підпункти "a (i)", "b (i)", "c (i)", "d (i)", "e (i)", "f (i)", "g", "h", "i" пункту 1 та пункт 2 статті 8;
б) стаття 9;
в) підпункти "a (і, іі, ііі, iv)", "b" пункту 1, підпункти "e", "f" пункту 2, підпункт "a" пункту 3, підпункти "a", "b" пункту 4 статті 10;
г) підпункти "а (iii)", "b (ii)", "с (ii)", "d", "е (i,ii)", "f (i,ii)" пункту 1, пункт 3 статті 11;
ґ) підпункти "а", "b", "c", "d", "e", "f","g", "h"пункту 1 та пункти 2 і 3 статті 12;
д) підпункти "c", "d" пункту 1 та пункт 2 статті 13;
е) підпункти "а", "b" статті 14.
6. При застосуванні положень Хартії заходи, спрямовані на утвердження української мови як державної, її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території України, не вважаються такими, що перешкоджають чи створюють загрозу збереженню або розвитку мов, на які відповідно до статті 2 цього Закону поширюються положення Хартії.
7. Жодне з положень Хартії і цього Закону не може бути підставою для змін передбаченого Конституцією України і законами України порядку запровадження статусу мов та їх використання.
ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України | В.Ющенко |
___________________
* Додається до оригіналу.