В які строки можна оформити розірвання шлюбу, якщо не має дітей та спільного майна?

Державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них на підставі письмової заяви про розірвання шлюбу. У цій заяві повинно бути зазначено про відсутність у чоловіка та жінки спільних дітей.

Після закінчення 1 місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана, у присутності хоча б одного з подружжя шлюб розривається, незалежно від наявності між чоловіком та жінкою майнового спору.

- Якщо один з подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу – таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до нотаріально засвідченої, від його імені може подати другий з подружжя.

- Якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до відділу ДРАЦС для державної реєстрації розірвання шлюбу в установлений для них день – строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день. У цих випадках строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

- Якщо один з подружжя через поважну причину не може з’явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу – він може під час подачі відповідної заяви або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу ДРАЦС, до якого слід надіслати свідоцтво про розлучення. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з’явитися, повинен бути нотаріально засвідчений.