26-08-202211:17

Анатолій Хромов вперше представив архіви України на конференції європейських архівів AEG та EBNA

Очільник Укрдержархіву, Анатолій Хромов, 24–26 серпня 2022 року, перебуваючи у службовому закордонному відрядженні в Берліні, на запрошення Президента Бундесархіву Міхаеля Холлманна, вперше представив архіви України на надзвичайній конференції Європейської групи архівів AEG та Європейського бюро національних архівів EBNA, на якій провідні представники національних архівів Європи обговорюватимуть тему «Архіви та культурна пам’ять».

Відкриваючи 25 серпня третю сесію конференції «Культура пам’яті в окремих Європейських країнах», Анатолій Хромов інформував в своїй доповіді керівників європейських архівів про культурну спадщину України, про українські архіви та драматичні події й виклики, з якими пов’язана діяльність українських архівістів останні півроку внаслідок бойових дій на території України через повномасштабну агресію росії.

Він закликав підтримати політику просування подальшої міжнародної ізоляції рф та рб та блокування будь-якої міжвідомчої співпраці з архівними установами цих країн.

«Україна та українські архіви виступають за цивілізований світ і спосіб життя. Ми відкриті до співпраці та партнерства і віримо, що разом ми зможемо врятувати минуле та забезпечити мирне і світле майбутнє наступним поколінням», сказав очільник Укрдержархіву.

Довідково: Конференції EBNA проводяться, як правило, двічі на рік у країні яка головує в Раді ЄС. На порядку денному – питання стратегічного значення у сфері архівів та управління документами, такі як оцифрування та цифровізація, зберігання електронних документів, крадіжки документів, готовність до катастроф і стандарти в архівній сфері.

EAG найчастіше збирається під час конференцій EBNA. Це офіційна експертна група Європейської Комісії, яка забезпечує співробітництво та координацію питань з діяльності та розвитку архівів.

24–26 серпня 2022 року в Берліні проходить надзвичайна конференція EBNA та засідання AEG, які свого часу не відбулися в 2020 році через пандемію COVID–19 в світі.