17-08-202209:48

Фахівці системи БПД долучилися до роботи гуманітарно-інформаційних хабів «Я-Маріуполь»

Гуманітарно-інформаційні хаби «Я-Маріуполь» – це проєкт для підтримки жителів міста Маріуполь, які перемістились на підконтрольну Україні територію. Фахівці системи безоплатної правової допомоги долучилися до роботи цих хабів – надають внутрішньо переміщеним особам правові консультації, проводять правопросвітницькі заходи.

Наразі хаби «Я-Маріуполь» вже працюють у Києві, Дніпрі, Вінниці, Львові, Одесі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Кропивницькому, Хмельницькому та інших містах України. У цих хабах внутрішньо переміщені особи  можуть отримати гуманітарну, правову, соціальну та психологічну допомогу.

«Місцеві центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги налагоджують взаємодію з хабами «Я-Маріуполь». Зокрема, йдеться про організацію та проведення правопросвітницьких заходів, розміщення інформаційних матеріалів, проведення консультування внутрішньо переміщених осіб тощо», – розповіла начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

У Києві гуманітарний центр всебічної допомоги для переселенців «Я-Маріуполь»  відкрився у травні. Там зібрані всі необхідні служби допомоги жителям Маріуполя.

«Ми активно співпрацюємо з гуманітарно-інформаційним хабом «Я-Маріуполь», оскільки маємо спільну мету – максимально допомогти людям, що постраждали від війни, відновити свої права. Щотижня хаб перенаправляє до нашого центру декілька десятків переселенців. Надалі плануємо проводити спільні інформаційні заходи та випрацьовуємо механізм екстреного надання правової допомоги вимушеним переселенцям», – повідомила заступниця директора Правобережного київського місцевого центру БВПД Олена Маньківська.

У Львові, куди за даними міської ради переїхало майже 10 тис. мешканців Маріуполя, проєкт працює з липня.

«Надихає ініціатива Маріупольської міської ради, яка знайшла сили, ресурс та залучила можливості гуртувати своїх мешканців, хоч трішечки повертати їм відчуття  домівки. Тішуся, що Львів не залишився осторонь. Постійний пункт доступу до безоплатної правової допомоги на базі хабу розпочне свою роботу уже в середу, 17 серпня. Почнемо співпрацю з правопросвітництва, адже у внутрішньо переміщених осіб є багато правових питань», – говорить заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області Віра Іськович.

Багато фахівців системи БПД, які виїхали з окупованих територій та з зон ведення бойових дій, наразі працюють у точках доступу до безоплатної правової допомоги в інших регіонах країни. Серед них і працівники системи БПД Донеччини.

Так, фахівчиня Вугледарського бюро правової допомоги Олена Борзило наразі живе у Вінниці, але як і раніше надає людям правові консультації і роз’яснення, складає документи, які необхідні для захисту прав у суді.

«У моєму житті це вже друга окупація. Спочатку я виїхала з Донецька. Тепер через постійні обстріли була вимушена покинути і Вугледар. Тому допомогти людям, які, як і я, опинились в таких самих складних життєвих обставинах, для мене дуже важливо. І мережа хабів «Я-Маріуполь» – це дуже гарна ініціатива, спрямована на всебічну підтримку та допомогу внутрішньо переміщеним особам», – говорить Олена Борзило.