31-08-202217:50

Ірина Мудра взяла участь у захисті Доповіді України про виконання Конвенції ООН з прав дитини

30-31 серпня 2022 року у м. Женева, Швейцарська Конфедерація, у ході 91-ої сесії Комітету ООН з прав дитини відбувся захист п’ятої та шостої об’єднаних доповідей про виконання Конвенції ООН про права дитини.

Участь у заході взяла заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра.

У ході інтерактивного діалогу вона надала членам Комітету ООН з прав дитини інформацію про законодавче врегулювання питання шлюбного віку та реєстрації народження дитини, у тому числі на тимчасово окупованих територіях, окреслила норми законодавства, закріплені, зокрема, в Сімейному кодексі України, Цивільному процесуальному кодексі України, Кодексі України про адміністративні правопорушення, Кримінальному кодексі України та Кримінальному процесуальному кодексі України, які спрямовані на забезпечення прав та інтересів дитини.

Також Ірина Мудра надала інформацію про заходи, вжиті Міністерством юстиції України для евакуації неповнолітніх, які утримувалися в пенітенціарних  установах, розміщених на тимчасово окупованих територіях України або наближених до районів, де ведуться бойові дії.

За результатами захисту Доповіді Комітетом ООН з прав дитини Україні будуть надані рекомендації.