13-11-202313:37

Китай приєднується до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів

7 листопада 2023 року для Китайської Народної Республіки набула чинності Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року.

Відтепер консульська легалізація офіційних документів, оформлених на території цієї держави, при їх пред’явленні на території України не вимагається. Відповідно до статті 3 Конвенції Єдиною формальною процедурою, яка може вимагатися для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ, є проставлення апостиля компетентним органом держави, в якій документ був складений.

8 березня 2023 року, під час щорічного засідання Ради з загальних питань і політики, Китайська Народна Республіка передала документ про приєднання до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року.

До 7 листопада 2023 року Конвенція була чинною лише для окремих адміністративних районів КНР - Гонконгу та Макао.

Додаткова інформація про дію Конвенції про можливість отримання апостилю у Китаї розміщена за посиланням - http://cs.mfa.gov.cn/zggmcg/fjzms/.

Апостилі, видані в Китайській Народній Республіці, можуть бути перевірені в електронному реєстрі апостилів за посиланням - https://consular.mfa.gov.cn/VERIFY/.

Інформація про приєднання КНР до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року, на сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права за посиланням: https://www.hcch.net/en/news-archive/details/?varevent=947.

 

Довідково: Учасницями Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року, є 126 держав. Список цих держав розміщено за посиланням: https://www.hcch.net/en/instruments/conventions/status-table/?cid=41