25-11-200200:00

Лібералізація візового режиму з країнами ЄС та виключення України з списку країн-постачальників нелегальних мігрантів обговорені в Мін'юсті з представниками Єврокомісії

Лібералізація візового режиму між Україною та країнами - членами Європейського Союзу, а також можливість виключення України з списку країн-постачальників нелегальних мігрантів були обговорені під час робочої зустрічі в рамках підкомітету №4 з питань митниці, транскордонного співробітництва і боротьби з організованою злочинністю Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, яка відбулася в Міністерстві юстиції України 25 листопада 2002 року. Зустріч відбулася на експертному рівні за участю представників Міністерства юстиції, МЗС, МВС, Державного комітету з питань охорони кордонів, а також представників Єврокомісії - заступника голови підрозділу зовнішніх зв'язків Генерального директорату з питань юстиції та внутрішніх справ Карла-Хенріка Хамрін та експерта з візових питань Генерального директорату з питань юстиції та внутрішніх справ Жерара Буду.

Як повідомила прес-службі Мін'юсту виконуюча обов'язки директора Департаменту міжнародного права Міністерства юстиції Олена Зеркаль, у результаті зустрічі досягнуто домовленостей, згідно яких візові питання, поруч з реадмісією, будуть віднесені до пріоритетних питань в плані дій Європейського Союзу в сфері юстиції та внутрішніх справ щодо України. "Йдеться про діалог щодо укладання угоди по безвізових поїздках за дипломатичними паспортами." - повідомила вона. За словами Олени Зеркаль, "це довгий шлях, оскільки питання повинно бути погоджено з країнами-членами ЄС. На сьогоднішній день обговорювалася можливість поширення інформації щодо виконання Україною зобов'язань в цій сфері серед країн-членів ЄС". У результаті зустрічі представники Єврокомісії надали згоду на розповсюдженні такої інформації на спеціальних засідання візових груп по розгляду візових питань.

Крім того, за словами Олени Зеркаль, метою робочої зустрічі з представниками Єврокомісії був пошук шляхів виключення України з чорного списку країн-постачальників нелегальних мігрантів. "Україна занесена до "чорного списку", який складається за результатами інформації, що надходить з країн-членів ЄС. Ми запропонували інший спосіб складення вражень про нашу країну, тобто підготовку власного звіту про виконання Україною статей Шенгенської Угоди про режим регулювання кордонів, видачу віз та боротьбу з нелегальною міграцією." - повідомила представник Мін'юсту.

За словами керівника Департаменту міжнародного права, це перший позитивний діалог стосовно візових питань з представниками Єврокомісії. "Досі вони ніколи не йшли на контакт по цих питаннях." - підкреслила Олени Зеркаль. За її словами, у результаті зустрічі домовлено про проведення "круглого столу" щодо виконання Україною статей Шенгенської Угоди за участю нашої країни та представників країн - членів Євросоюзу. Обговорено можливість проведення семінарів для консульських служб України в країнах-членах ЄС щодо видачі віз та регулювання, пов'язаних з цим питань. Домовлено про наступне засідання підкомітету №4, яке має відбутися в Києві наприкінці лютого із залученням представників країн-членів ЄС. "Це дасть змогу більш широко розповсюдити інформацію про досягнення України щодо виконання зобов'язань перед ЄС, які пов'язані з сферою юстиції та внутрішніх справ." - наголосила представник Міністерства юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua