12-08-202211:50

Людмила Кравченко: Кінцевою метою впровадження адмінпроцедури має бути повна відмова від практики надання «відписок»

20 років пройшло від початкової стадії розробки до ухвалення Закону України «Про адміністративну процедуру». За словами директора Департаменту публічного права Міністерства юстиції України Людмили Кравченко, основна новизна адмінпроцедури в тому, що люди матимуть право звертатися до органів за єдиною процедурою, незалежно від запитуваної послуги. Для всіх процес відбуватиметься ідентично, чітко та зрозуміло. Крім того, кінцевою метою впровадження адмінпроцедури має бути повна відмова від практики надання «відписок», з якої людині нічого не зрозуміло. Кожен держорган, у разі відмови, повинен чітко обгрунтувати своє рішення.

Однак, зазначила Людмила Кравченко у своїй публікації, ухваленням Закону робота над ним не завершується. Його потрібно ще впровадити, чим і займатиметься найближчі півтора роки Міністерство юстиції, якому Уряд виділив ключову роль у реалізації плану підготовки. Так, для подальшого впровадження адмінпроцедури Міністерство юстиції створить робочу групу, яка займатиметься підготовкою переліку документів і законів, до яких потрібно внести додаткові зміни. Таких уже нарахували 450. Наприклад, потрібно буде змінити Закон «Про звернення громадян».

У цьому Міністерству юстиції допоможуть міжнародні партнери: проєкт ЄС EU4PAR. Також, планується залучення Української школи урядування для навчання. Її мета — допомогти державним органам усунути будь-які перепони у впровадженні адмінпроцедури.

«Ми, разом з EU4PAR і секретаріатом КМУ, почали навчання тренерів адміністративній процедурі з детальним розбором усіх нюансів. Звісно, прагнемо навчити якомога більше людей. Перші такі тренінги вже відбулися. Було запрошено працівників міністерств, у майбутньому планується залучення й інших органів влади та представників місцевого самоврядування, адже саме місцеве самоврядування нині надає людям найбільше послуг. Зараз же ми акцентуємо увагу саме на навчанні тренерів, які б могли у своїх структурах, де працюють, навчати колег», - поінформувала директор Департаменту публічного права.