19-08-202215:00

Масштабне оцифрування документів стартувало у Центральному державному історичному архіві України, м. Львів

У Центральному державному історичному архіві України, м. Львів стартувало довгоочікуване оцифрування документів у рамках співробітництва центральних та обласних державних архівів із корпорацією FamilySearch International (США).

Програма оцифрування розрахована на 2022-2025 рр. і передбачає копіювання 41015 одиниць зберігання, обсягом близько 4 млн. аркушів. Перш за все передбачається створення цифрових копій на метричні книги різних конфесій, еміграційні справи, документи діяльності початкових шкіл і вчительських семінарій, окремих гімназій, вищих, середніх і професійних шкіл, а також інвентарі церков та костелів, генеалогічні документи великих магнатських родин.

Довідково: 2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи. Центральний державний історичний архів України, м. Львів підписав договір про співробітництво з корпорацією 19 листопада 2021 року.