Міжнародна рада архівів (ICA) презентувала на власному вебсайті спеціальний посібник з оцифрування архівної спадщини в умовах збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій, підготовлений у співпраці з українськими регіональними прифронтовими архівами, робота над яким розпочалася за ініціативи та підтримки Державної архівної служби України, Міжнародної ради архівів, Міжнародного альянсу із захисту культурної спадщини в зонах конфлікту (ALIPH) наприкінці 2022 року.
Очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов заявив, що «Досвід оцифрування українських архівів під час війни – стає міжнародним прикладом».
Ця ініціатива покликана допомогти захистити безцінну документальну спадщину України в ці складні часи. Посібник розроблений експертами Андрієм Черневичем (Музей-архів Голта (Канада) та Амірою Садік Алі за активної участі експертів від Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву, державних архівів Миколаївської, Чернігівської та Херсонської областей і містить основні інструменти та стратегії збереження важливих колекцій.
Практичним результатом цієї роботи є процес оцифрування в державних архівах Миколаївської та Херсонської областей.
Реалізована у співпраці з іноземними партнерами ініціатива та зворотній зв’язок із партнерами є черговим підтвердженням важливості міжнародного співробітництва для захисту нашої спільної з іншими країнами світу історії.
Висловлюємо нашу щиру подяку всім причетним.
Повний текст посібника за посиланням https://ow.ly/tpLA50SzQKk