09-10-201816:05

Мін’юст увійшов до ТОП-3 міністерств-реформаторів

Міністерство юстиції за підсумками 3,5 років досліджень за методологією iMoRe (індекс моніторингу реформ) увійшов до трійки міністерств, які найактивніше запроваджували реформи. Про це йдеться у звіті незалежної аналітичної платформи VoxUkraine.

Як зазначили експерти платформи, серед найбільших здобутків Мін’юсту – закон, що обмежує тиск силових органів на бізнес, та зміни до закону «Про акціонерні товариства».

Окрім цього, Мін’юст запустив низку онлайн-сервісів, зокрема, щодо отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та розпочав реформи виконавчої і реєстраційної служб.

«Дійсно приємно, що наше міністерство - серед лідерів у запровадженні реформ. Однак, для нас важливо продемонструвати не кількісний результат. Всі зміни в Мін’юсті запроваджуються з єдиною метою – захистити права мільйонів українців та надати їм зручні та комфортні державні послуги. Саме так ми можемо забезпечити справедливість та повернути довіру громадян до держави і державних інституцій», - заявив, коментуючи результати дослідження, Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, серед найбільш вагомих для громадян проектів міністерства є запровадження однієї з найкращих у світі систем безоплатної правової допомоги, запуск сучасних сервісів, зокрема щодо отримання свідоцтва про народження у пологовому та можливості одружитися за одну добу, ініціативи щодо ліквідації боргів з аліментів та зарплат, захист бізнесу від рейдерства.