03-09-200400:00

Органи юстиції, освіти, внутрішніх справ та опіки спільно розшукуватимуть та виховуватимуть малолітніх бродяг й жебраків

Органи юстиції, освіти, внутрішніх справ та опіки домовилися про проведення спільних рейдів по виявленню неповнолітніх осіб, які бродяжать та жебракують. Відповідні рекомендації ухвалені сьогодні, 3 вересня 2004 року, Всеукраїнською міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення, що відбувається у м.Херсоні під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича. Участь у роботі Ради беруть представники Мін′юсту, Мінсім'ї, Міносвіти, МВС, Мінпраці, Мінкультури, державних комітетів, громадьких організацій та засобів масової інформації.

Як зазначив у ході засідання голова Ради, Міністр юстиції України Олександр Лавринович, лише минулого року в Україні було виявлено майже 33 тисячі неповнолітніх бродяг. Більшість з цих дітей були позбавлені належних умов життя, навчання і виховання, йти на вулицю, жебракувати, скоювати злочини їх спонукали несприятливі умови в сім'ї.

Надалі відомства домовилися спільними зусиллями піклуватися долею малолітніх бродяг та жебраків. У разі потреби таких дітей направлятимуть в інтернатні заклади, організовуватимуть їм відпочинок у літніх таборах, влаштовуватимуть до навчальних закладів. На спільному контролі знаходитимуться також сім′ї дітей, виявлених у ході рейдів.

До правовиховної, правоосвітньої та профілактичної роботи щодо запобіганню підліткових правопорушень планується також залучати молодіжні громадські організації.

У ході засідання були ухвалені окремі рекомендації Міністерству України у справах сім'ї, дітей та молоді, Міністерству освіти і науки України та Міністерству внутрішніх справ України. Зокрема, щодо розвитку мережі притулків для неповнолітніх, центрів соціально – психологічної реабілітації та приймальників – розподільників для неповнолітніх. Рекомендовано також вирішити питання щодо безоплатного відвідування позашкільних закладів (гуртків, секцій ) дітьми із малозабезпечених та неблагополучних сімей.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua