31-01-202412:09

Положення про Державний реєстр санкцій підписано Президентом

Президент України Володимир Зеленський своїм указом №36/2024 ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня 2024 року «Про затвердження Положення про Державний реєстр санкцій». За словами директора департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України Інни Богатих, тепер є ще одне офіційне джерело інформації про застосовані санкції, яке забезпечить зручний пошук інформації. Ціль - забезпечити максимальну комунікацію з існуючими реєстрами і базами для відображення в них інформації про застосовані санкції з метою блокування активів підсанкційних осіб і зменшення ризиків обходу санкційних обмежень.

Нагадаємо, 26 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав розроблений за ініціативою Мін’юсту закон, який передбачає створення Державного реєстру санкцій. Закон спрямований на удосконалення порядку стягнення активів фізичних та юридичних осіб у дохід держави та на забезпечення належного розгляду ВАКС справ щодо застосування санкцій.

Також Інна Богатих повідомила, що Фонд державного майна України вперше забезпечив перерахування коштів підсанкційних осіб в бюджет - близько 32 млн грн., які були стягнуті в результаті задоволення Вищим антикорупційним судом позовів Міністерства юстиції України. Мова йде про власні кошти таких колаборантів, як Дмитро Ворона (член Ради Федерації РФ і представник тимчасово захопленої території Запорізької області), та Володимир Сальдо (так званий голови окупаційної адміністрації Херсонської області) і фінанси з підприємства російського олігарха Олега Дерипаски.

«Хоча це не перші кошти, які перераховані в бюджет держави за рішеннями ВАКС (Мінʼюст забезпечив стягнення і перерахування лише по Януковичу понад 31 млн грн та майже 85 тис.дол.США, були й інші задоволені вимоги в частині стягнення коштів), але щиро радію за колег з ФДМУ, які напрацювали необхідні алгоритми для спрямування коштів в бюджет», - зазначила Інна Богатих.