19-01-201718:03

«Реформа виконавчого провадження - це те, на що чекає суспільство» - Павло Мороз

Сергій Шкляр повідомив про стан підготовки до запровадження інституту приватних виконавців. Він нагадав, що з 5 січня 2017 року введені в дію положення законів «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та «Про виконавче провадження», що стосуються діяльності приватних виконавців, тобто в Україні почала діяти змішана система виконавчого провадження. За словами заступника Міністра, наразі проходить прийом заявок на навчання від охочих стати приватними виконавцями, а незабаром на сайті Міністерства юстиції України буде оголошено офіційну дату початку першого заняття та список осіб, які включені для проходження першого навчального курсу.

 «Навчання триватиме 23 дні. Потім впродовж місяця потрібно пройти стажування, якщо людина не входить до категорій осіб, звільнених від нього. Після цього усі охочі стати приватними виконавцями повинні скласти кваліфікаційний іспит», - повідомив Сергій Шкляр

Як зазначив заступник Міністра, кваліфікаційний іспит пройде у вигляді автоматизованого анонімного тестування, складатиметься з 3 блоків питань і триватиме 4,5 години. Після успішного складання кваліфікаційного іспиту особа отримує посвідчення приватного виконавця. Наявність посвідчення, страховки та відповідно обладнаного офісу дають підставу для внесення особи до Єдиного реєстру приватних виконавців, після чого вона може розпочинати свою діяльність.

За словами Сергія Шкляра, наразі Мін’юстом розроблено підзаконні нормативно-правові акти, що мають забезпечити діяльність приватних виконавців, ведеться активна робота з підготовки навчання та стажування кандидатів у приватні виконавці, а також складання ними кваліфікаційного іспиту.

«Діяльність приватних виконавців - це не ноу-хау України, а система, яка успішно працює у багатьох країнах світу. З самого початку реалізації реформи Міністерство юстиції тісно співпрацювало з іноземними колегами та експертами для того, щоб нова система відповідала стандартам кращих європейських та світових практик», - наголосив Сергій Шкляр.

«Реформа виконавчого провадження - це те, на що чекає суспільство. Дехто має побоювання щодо її впровадження, але я особисто - жодних! Мін'юст має досвід абсолютно успішних реформ. Яскравий приклад - передача функцій реєстрації нерухомості та бізнесу. До цієї реформи наші громадяни були змушені звертатися до реєстраторів-монополістів, стикатися з  недостатньо високим рівнем надання послуг, проявами корупції та витрачати час у чергах.

Після реформи країна отримала у 5 разів більше реєстраторів, що конкурують між собою та надають послуги найвищого рівня відповідно!», - зазначив Павло Мороз.