10-11-202309:02

Результати круглого столу на тему «Відвертий діалог: результати діяльності Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих за 2023 рік»

Міністерством юстиції України під головуванням Людмили Сугак, заступниці Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, було проведено круглий стіл на тему «Відвертий діалог: результати діяльності Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих за 2023 рік». Захід відбувся за участі Владислава Філатова, директора Департаменту з питань банкрутства, а також фахівців у сфері банкрутства, суддів, арбітражних керуючих, представників кредиторів, учасників у справах про банкрутство.

Заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції виступила з вітальним словом: «Результати діяльності арбітражного керуючого є важливою складовою ефективного застосування процедур банкрутства. Чинні положення Кодексу України з процедур банкрутства змінили підхід до дисциплінарної відповідальності арбітражного керуючого».

Головною темою обговорення були питання дисциплінарної відповідальності арбітражних керуючих, що є постійним предметом обговорень у сфері відновлення платоспроможності.

Зокрема, учасники круглого столу обговорили питання:

  • порядку оформлення рішень Дисциплінарної комісії;
  • особливостей дисциплінарної практики;
  • формування складу Комісії;
  • критеріїв віднесення виявлених порушень в діяльності арбітражного керуючого;
  • оцінки застосування арбітражним керуючим законодавства про банкрутство адміністративними судами.

Члени Дисциплінарної комісії наголошували на тому, що результати діяльності арбітражного керуючого впливають на ефективність застосування процедури банкрутства і, за таких умов, важливим є врегулювання роботи Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих. У свою чергу, Комісія у своїй роботі має дотримуватися принципів законності, офіційності та доступності, рівності усіх перед законом, презумпції невинуватості й права на захист.

У 2020 та 2021 роках Мін’юст отримав підтримку від Проєкту ЄС «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні «Право-Justice»» в рамках надання міжнародної технічної допомоги у реалізації реформ. Така допомога була надана включно з розробкою двох аналітичних документів щодо діяльності Дисциплінарної комісії та процедури притягнення арбітражних керуючих до дисциплінарної відповідальності. Надані національними та іноземними експертами Проєкту «Право-Justice» рекомендації у сфері неплатоспроможності вже опрацьовуються Міністерством юстиції й знайшли своє відображення в унормуванні дисциплінарної практики. Так, на сьогодні Міністерством юстиції підготовлено та внесено зміни до:

  • Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 № 3928/5;
  • Положення про Дисциплінарну комісію арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25.09.2019 № 2993/5.

«Наразі очікуємо опублікування Наказу Міністерства, з яким зміни наберуть чинності», – зазначила Людмила Сугак. Заступниця Міністра також зауважила, що рекомендації експертів Проєкту «Право-Justice» позитивно позначилися на роботі Комісії. Прикладом можуть слугувати нещодавні рішення, що були прийняті на засіданнях Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих – тепер такі рішення оформлюються протоколом в оновленій формі.

На завершення робочої зустрічі учасники висловили сподівання на майбутню співпрацю у сфері застосування процедур банкрутства та підвищення її ефективності.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/krugliy-stil-na-temu-vidvertiy-dialog-rezultati-diyalnosti-distsiplinarnoi-komisii-arbitrajnih-keruyuchih-za-2023-rik-kiiv-09-listopada-2023-roku