06-11-202309:31

У Мін’юсті відбулася акція здачі крові

03 листопада Міністерстві юстиції України разом із Комунальним некомерційним підприємством «Київський міський центр крові» провели акцію безоплатної здачі крові. Такі заходи проводяться регулярно, заради створення в умовах збройної агресії рф надійних запасів крові та її компонентів, які щодня потрібні медикам для порятунку цивільних та військових.

У акції взяли участь співробітники Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), інститутів та державних установ і підприємств, що належать до сфери управління Мін’юсту.

Слово нашим донорам:

Михайло, Генеральна Дирекція ДКВС: «Я – донор. Здаю кров вже всьоме чи восьме. У мене перша група – така кров у 80 відсотків людей, тож я хочу і можу допомагати тим, хто цього потребує».

Вікторія, Офіс протидії рейдерству: «Для мене – це благодійність. Ти робиш добро, просто поділившись своєю кров’ю».

Ігор, судовий експерт економічної експертизи: «Хочеться допомогти військовим, хоч не донатом, то кров’ю».

Андрій, експерт КНДІСЕ: «Здаю вперше, бо треба – значить треба. Якщо кожен на своєму місці добре працюватиме та допомагатиме - будемо жити у найкращій державі. Хоча ми і так живемо в найкращій!»

Кирило, Центральне МРУ(м.Київ): «Ми зі своїм колективом беремо участь у почесному донорстві вже кілька років поспіль. Раніше приїздили до «ОХМАТДИТ». Але зараз приємно, що є можливість стати донором просто в адмінбудівлі Мін’юсту. Ми навіть жартуємо, що здаємо кров з доставкою. Це справді чудова ініціатива, а головне систематична».

Ярослав, відділ міжнародного співробітництва та протоколу: «Донорство для мене – допомога іншим – це стиль життя. Я опікуюся питаннями, донорства крові та її компонентів і сам є постійним донором, починаючи з 2015 року. Тому я дуже добре розумію, наскільки компоненти донорської крові можуть врятувати чиєсь життя! Намагаюся популяризувати донорство крові у нашому суспільстві, щоб люди забували про страхи, починали розуміти, наскільки це є важливим і ще й корисним для самого донора! Особливо зараз, в часи повномасштабної агресії рф проти України, ми маємо бути як ніколи згуртованими і здавати регулярно кров та її компоненти. Можливо вже завтра саме ВАША кров врятує життя одного з наших захисників!»

Цікаві факти про донорство:

за 48 годин ніякого алкоголю, смаженого, гострого, перченого або солоного.

За добу до донації жодних фізичних навантажень (у тому числі тренувань), ніяких молочних продуктів, яєць та бананів, горіхів;

Вранці перед здачею крові обов’язково поснідайте:

Легкий сніданок (можна: сушки, сухе печиво, бутерброд з варенням, крупи, макарони на воді, мюслі, чай).

За добу не їсти жирного, копченого, дуже солоного, молочних продуктів, яєць, бананів, продуктів із великим вмістом консервантів та барвників.

Зранку перед донацією – чай з цукром.

Ні в якому разі не натщесерце! Та обов’язково добре виспіться.

«Коли донор здає кров, він отримує довідку для роботи, що дає йому право на пільгу – два додаткові вихідні дні, один – на день здачі крові, інший – на наступний день, або додатковий вихідний перед відпусткою», - говорить завідувачка відділення заготівлі донорської крові в умовах виїзду «Київського міського центру крові» Горобець Наталя Володимирівна.

Цього разу бажання стати донорами виявили близько ста людей, понад 70 наших колег успішно здійснили донацію.

Міністерство юстиції України щиро дякує всім, хто відгукнувся на цю ініціативу і продовжує сприяти поширенню культури донорства крові та її компонентів в нашому суспільстві.

Дякуємо ще раз всім донорам і тим, хто хотів долучитися, але не зміг це зробити за медичними показаннями.

Продовжуємо разом тримати донорський фронт!