28-11-200200:00

В Мін'юсті обговорено виконавчу дисципліну щодо завдань Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України

З початку 2002 року Міністерством юстиції України розглянуто 47 доручень, які мали значення загальнодержавної ваги. Зокрема, протягом року Міністерством юстиції було отримано 5 доручень Верховної Ради України, які були виконані в установлені терміни, 27 доручень Адміністрації Президента України, з яких виконано вчасно - 26, одне доручення з порушенням терміну та 15 доручень Кабінету Міністрів України, з яких всі були виконані вчасно. Про це повідомила Директор Департаменту документування та контролю Міністерства юстиції України Людмила Басенко на колегії Мін'юсту, що відбулася 28 листопада 2002 року. Усього за зазначений період Міністерством юстиції було взято на контроль та опрацьовано 5450 документів, пов\'язаних з реалізацію нормативно-правових актів та доручень Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Протягом 2002 року зафіксована загальна динаміка росту кількості документів, які надійшли на виконання до Міністерства юстиції. Якщо у 2001 році загальний документообіг склав 224 тисяч документів, у 2002 році їх надійшло більше 256 тисяч.

Колегія Мін'юсту позитивно оцінила роботу Департаменту документування та контролю.

У той же час, директор Департаменту Людмила Басенко звернула увагу керівництва Міністерства на фактори, які зумовлюють порушення виконавської дисципліни при реалізації доручень Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.

За її словами, порушення термінів, зокрема, щодо підготовки та подання до Кабінету Міністрів України проектів актів законодавства (законів України, указів Президента України, рішень Кабінету Міністрів України), зумовлені "нереально стислими термінами виконання, що встановлюються Міністерству, які є неадекватні обсягам та складності відповідних доручень". "Це є головна причина несвоєчасної та неякісної підготовки матеріалів." - заявила керівник департаменту.

Так, за словами Людмили Басенко, проекту Закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно", зважаючи на терміновість виконання доручення Кабінету Міністрів України від 12.03.02., був поданий Міністерством юстиції України до Кабінету Міністрів України 29.03.02 без узгодження із зацікавленими центральними органами виконавчої влади. На виконання доручення прем'єр-міністра України А.К.Кінаха від 01.04.02 щодо прискорення подання узгодженого проекту Закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно" Мін'юстом надіслано до Кабінету Міністрів України інформацію лише про часткове погодження законопроекту та дано обгрунтування щодо перенесення терміну виконання. Також, через необхідністю вкластися в стислі терміни та складність законопроекту порушено термін виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо підвищення ефективності діяльності органів державної виконавчої служби" щодо розробки проекту Закону України "Про виконавче провадження", яким пропонувалось доповнити закон розділом VII: "Міліція державної виконавчої служби".

Ще однією причиною порушення термінів керівник Департаменту документації та контролю назвала встановлення одночасних термінів виконання доручення для відповідального органу та співвиконавців, що, на її думку, не дає можливості своєчасно опрацювати матеріал та узагальнити пропозиції. Вона навела приклад, коли термін виконання доручення віце-прем'єр-міністра України В.Рогового стосовно доцільності внесення змін до договірно-правової бази між Україною та Сполученими Штатами Америки для Міністерства юстиції України та співвиконавців, а саме Міністерства закордонних справ України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Міністерства промислової політики України - був установлений на один день, в результаті чого, в день виконання до Мін'юсту не надійшло від міністерств жодних пропозицій із зазначеного питання, що не дало можливості Міністерству юстиції України повноцінно виконати доручення.

На колегії Мін'юсту також розглянуто внутрішню дисципліну щодо виконання документів, пов'язаних з реалізацію нормативно-правових актів та доручень Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua