11-08-202210:55

Валерія Коломієць провела зустріч із представниками Офісу Ради Європи в Україні щодо проблем внутрішньо переміщених осіб

Заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць провела зустріч із Головою Офісу Ради Європи в Україні, Представником Генерального секретаря РЄ з питань координації програм співробітництва Ради Європи Стеном Ньорловим та спеціалістом Проєкту РЄ «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ» Сергієм Марущенком. Обговорили питання, пов'язані з інтеграцією внутрішньо переміщених осіб (ВПО), надання останнім правової допомоги.

"З початком повномасштабного вторгнення рф на територію України динаміка та характер внутрішнього переміщення в державі змінилися. Незалежно від цього, усі внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. При цьому, збройна агресія рф та тимчасова окупація частини території України вплинула на роботу системи БПД. Так, на сьогодні з 520 бюро правової допомоги 337 бюро працює у звичайному режимі, 25 бюро – у змішаному, а 157 тимчасово не працюють. Тому ми вдячні міжнародним партнерам за підтримку у виконанні складних завдань пошуку довгострокових рішень для ВПО та осіб, що постраждали від війни", – зазначила Валерія Коломієць.

Представники Офісу Ради Європи в Україні повідомили, що в межах Плану Дій РЄ для України 2018-2022 в нашій державі буде реалізовано проєкт "Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень – друга фаза". Проєкт сфокусується на ВПО, які ще не інтегровані успішно у приймаючих громадах, а також на особах, які перетинають лінію розмежування для отримання доступу до послуг і правової допомоги.

Проєкт складатиметься з трьох компонентів:

  1. Вдосконалення нормативно-правової бази з питань захисту та відновлення прав ВПО та інших осіб, що постраждали від війни Проєкт орієнтований на підтримку законодавчих ініціатив та регуляторних інструментів, що стосуються доступу до правосуддя, житлових і майнових прав та визнання актів цивільного стану. Ці інструменти мають відповідати міжнародним та європейським стандартам, зокрема практиці Європейського суду з прав людини.  Важливе значення має створення комплексного механізму реституції/компенсації за зруйноване житло та майно, зокрема, запровадження єдиного реєстру зруйнованого й пошкодженого житла та іншого майна.
  2. Посилення потенціалу органів місцевої влади реагувати на потреби ВПО та осіб, що постраждали від війни Проєкт визначить три пілотні громади у різних областях України, де у співпраці з місцевими партнерами буде впроваджено інструменти оцінки потреб ВПО та осіб, що постраждали від агресії рф.
  3. Сприяння інтеграції ВПО через впровадження цифрових рішень Проєкт підтримуватиме ініціативи із цифровізації, що охоплюють проблемні питання ВПО та осіб, що постраждали від війни, зокрема зважаючи на складнощі, пов’язані з Covid-19. Проєкт також зосередиться на розробці онлайн-реєстру зруйнованого та пошкодженого житла, а також інших інструментів, що забезпечують доступ ВПО та осіб, що постраждали від війни, до правової допомоги, житлових програм та захисту майнових прав.

Пан Ньорлов також запевнив Українську сторону, що РЄ продовжуватиме, в межах свого мандату та компетенцій, надавати підтримку своїй Державі-Члену – Україні – в цих надзвичайно складних для країни умовах.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zustrich-valerii-kolomiets-iz-predstavnikami-ofisu-radi-evropi-v-ukraini-kiiv-10-serpnya-2022-roku