02-11-202309:30

Заборона катуванням – національний вибір

1 листопада Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко провела тренінг для інспекторів  Національної поліції України “Забезпечення прав та основоположних свобод людини. Розвиток  системи обліку затриманих осіб Custody Records”

Вона зосередилася на важливості розвитку системи Custody Records для виконання Україною рішень ЄСПЛ щодо жорстокого поводження працівників правоохоронних органів та незаконного затримання і тримання під вартою.

Маргарита Сокоренко:

забезпечення на належному рівні захисту прав людини і основоположних свобод залишається для України одним із основних завдань, поруч з обороною та звільненням нашої країни від ворога.

Чому це важливо?

Повноцінне та ефективне функціонування системи Custody Records:

  • забезпечує дотримання прав людини та громадянина в Україні;
  • забезпечує належне виконання Україною рішень ЄСПЛ у зазначених групах справ, що є міжнародним зобов’язанням держави та впливає на її імідж у світовому співтоваристві;
  • усуває підстави для надходження до ЄСПЛ аналогічних заяв проти України, що сприятиме зменшенню кількості рішень ЄСПЛ ухвалених проти держави. 

У заході також взяли участь: Віола Попенко, Координаторка проєкту РЄ Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні та Володимир Захаренко, Заступник начальника Департаменту – начальник управління дотримання прав людини.

Цей захід організовано в рамках проєкту Ради Європи "Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні" – спільно фінансованого Європейським Союзом та Радою Європі та у співпраці з Національною поліцією України та Департаментом головної інспекції та дотримання прав людини