Головне територіальне управління юстиції в Івано-Франківській області організувало семінар для працівників юридичних служб органів державної влади, державних, підприємств, установ, організацій на тему: «Новели законодавства в сфері боротьби з корупцією, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців».
Володимир Ковальчук, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, зазначив, що новий Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року вступив в дію зовсім недавно та для його правильно практичного застосування необхідно ґрунтовно вивчити всі норми, викладені в ньому. Також з початку року проведено низку реформ у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців. Він також запропонував додатково обговорити на семінарі питання щодо порядку подачі юридичними особами до реєстраційних служб інформації за формою №4 про кінцевих бенефіціарних власників.
Учасників семінару ознайомили зі змістом кожного розділу Закону України «Про запобігання корупції», акцентували увагу на змінах у визначеннях окремих понять (близькі особи, потенційний та реальний конфлікт інтересів) та доповненнях, що стосуються запобігання корупції у діяльності юридичних осіб, відповідальності за корупційні правопорушення, діяльності Антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Говорили також про норми, що регулюють обмеження щодо отримання подарунків, спільної роботи близьких осіб, використання службових повноважень чи свого становища.
Щодо держреєстрації речових прав на нерухоме майно, розповідалось про запроваджений на початку цього року проект під назвою «Модельний офіс», було ознайомлено присутніх із порядком подання документів, необхідних для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та змінами в оплаті за проведення реєстраційних дій. Роз’яснювалось, яким чином функціонує в області пілотний проект «Екстериторіальність», інформувалось про нещодавні зміни, що внесені до форми №4 (реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), в якій повинні бути зазначені відомості про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) (крім політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій).
Присутніх було ознайомлено також із порядком подання на державну реєстрацію в управління юстиції нормативно-правових актів, при цьому наголошувалось, що за неподання, несвоєчасне подання на державну реєстрацію та направлення на виконання нормативно-правових актів, які не пройшли державної реєстрації і не опубліковані в установленому порядку, законодавством передбачено адміністративну відповідальність.