15-04-201500:00

На Волині роз'яснюють порядок реєстрації земель сільськогосподарського призначення

Міністерство юстиції планує до кінця року завершити основний етап реформ у галузі надання адмінпослуг. Це забезпечить ліквідацію черг, побутової корупції та багатьох інших проблем, які існують у процесі реєстрації бізнесу та права на нерухомість. У рамках реформи реєстраційної служби, а також децентралізації відбувається передача частини державних функцій з реєстрації майна та бізнесу на місця.

З цього приводу на Волині була створена інформаційна група при головному територіальному управлінні юстиції в області з роз'яснення питання щодо передачі функцій реєстрації земель сільськогосподарського призначення нотаріусам, реформ у сфері реєстрації бізнесу та у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Виконуючий обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції в області Федір Бендюженко під час наради в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за участі керівників агрофірм, фермерських господарств, районних управлінь агропромислового розвитку поінформував присутніх про спрощення процедури реєстрації прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Адже, згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення,” з 1 квітня нотаріуси отримали право проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок.

Переваги нової системи реєстрації договорів оренди сільгоспземель очевидні. Це розширення за рахунок державних та приватних нотаріусів кількості пунктів, де можна провести реєстрацію. Громадяни самостійно зможуть обирати, звернутися їм до державного реєстратора чи до нотаріуса. При цьому відбудеться ліквідація черг при реєстрації договорів оренди сільгоспземель і прискорення оперативності реєстрації та якості послуг за рахунок збільшення конкуренції. За даними Федора Володимировича, на сьогодні на Волині працює 111 приватних нотаріальних контор та 30 державних нотаріусів.

Протягом квітня інформаційна група зустрічалася з представниками органів місцевого самоврядування, працівниками реєстраційних служб та нотаріусами, аграріями, представниками бізнесу вже у більшості районів Волині.

Так, такий захід пройшов і в місті Володимир-Волинський та однойменному районі. Під час зустрічі акцентувалась увага на питаннях передачі функцій реєстрації земельних паїв сільськогосподарського призначення нотаріусам, а також реформ у сфері реєстрації бізнесу та у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно. Обговорено також зміни до Законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” у редакції від 05.04.2015, зокрема щодо статті 29 цього закону, що стосується плати за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання інформації з Державного реєстру прав, а також “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)”.