Поточна робота Головного управління юстиції у Луганській області зосереджена здебільшого на розгляді запитань, порушених у письмових зверненнях громадян, які останнім часом стосуються діяльності реєстраційних служб та відділів державної виконавчої служби.
Особливу увагу працівники юстиції надають вирішенню питань, порушених у зверненнях Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, “Матерів-героїнь”, інвалідів Великої Вітчизняної війни, ветеранів війни та праці, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту, постраждалих від аварії на ЧАЕС.
Сьогодні це найменш захищені категорії населення, а отже, в першу чергу потребують гарантованого державою захисту своїх законних прав та інтересів. Тому керівники районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції ведуть постійний контроль за якістю та термінами розгляду звернень цих категорій населення.
Окрім видання методичних рекомендацій для різних категорій населення („Правова освіта та правове виховання”, присвяченого роз’ясненню правового статусу неповнолітніх, а також двох навчально-методичних посібників „Правова освіта в системі профтехосвіти Луганщини”), проведено ще велику кількість правоосвітніх заходів із роз’яснення громадянам прав на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу, порядку реєстрації їх речових прав на нерухоме майно, відповідальності неповнолітніх за вчинення правопорушень, захисту житлових прав мешканців гуртожитків та наданню якісних житлово-комунальних послуг тощо.
Головним управлінням юстиції у Луганській області та територіальними управліннями юстиції ведеться постійна робота громадських приймалень із надання безоплатної первинної правової допомоги населенню, проводяться інтерактивні «гарячі» телефонні лінії, здійснюються виїзні засідання з метою надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам, що мешкають у віддалених селах та селищах.