Під час заходу, присвяченого темі «Шляхами виборювання незалежності та демократії: архівні документи свідчать» (До 23-ї річниці незалежності України та 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову»), було презентовано й інші, не менш унікальні документи.
Наприклад, документи з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ: договори Української козацької держави з Річчю Посполитою та Московським царством, інші документи, що визначали правовий її статус та регламентували всі напрямки державного життя, документи ХІХ – початку – ХХ ст., які відображають реакцію царського уряду на зростання свідомості українців: обмеження та заборону офіційного використання української мови, репресії проти української інтелігенції заборону їх творів.
Під час прес-конференції демонструвалися також архівні документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України про створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову». Серед них – ескізи його символіки; карта України із відмітками про проведення в областях установчих зборів НРУ; привітання народних фронтів Латвії, Литви, Естонії та поета Є. Євтушенко на адресу Установчого з’їзду Народного Руху України; лист Секретаріату НРУ українським громадам Австралії, Аргентини, Бразилії, Канади, США, Великої Британії, Франції та інших європейських країн про підняття на щоглі біля приміщення Київської міськради українського національного прапора; документи регіональних осередків Руху, серед яких, зокрема, Статут Донецької крайової організації Народного Руху України за перебудову.
Важливою складовою документального комплексу, що висвітлює зародження та багатогранну діяльність Народного руху України, є масив аудіовізуальних та кінофотодокументів Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного. Це понад 100 документів, часовий простір яких окреслюється межами 1989 – 2006 рр. та складається з окремих кіно- і телесюжетів, відеосюжетів з інформаційно-аналітичних тижневиків; численних виступів керівників та активістів НРУ: І. Драча, Д. Павличка, В. Чорновола, Л. Танюка, Г. Удовенка, М. Косіва, А. Пашко, Ю. Ключковського, Б. Гориня, М. Гориня, Т. Гунчака та багатьох інших. Найбільш цікаві з них було продемонстровано учасники прес-конференції.
У прес-конференції Державної архівної служби взяли участь заступник Голови Укрдержархіву О. В. Музичук, директори Центрального державного історичного архіву України, м. Київ І. М. Кісіль, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Н. В. Маковська, заступник директора Центрального державного архіву громадських об’єднань України, О. В. Бажан, директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного Н. О. Топішко.