06.09.2022
Внаслідок повномасштабного вторгнення ворожих військ російської федерації на територію України наші міста та села перетворились на жорстоке поле бою. Цілями окупантів часто стають цивільні об'єкти, домівки та майно мирних жителів України. Наразі громадяни мають змогу подати повідомлення про пошкоджене чи знищене майно, аби в майбутньому отримати компенсацію.
Відповідно до пункт 3 Порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 року № 380 «Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації» (далі ‒ Порядок), до таких об’єктів нерухомого майна належать:
Для забезпечення збору, накопичення, обліку, обробки, зберігання та захисту інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно створюється Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
Зверніть увагу! Після набрання чинності Законом України про врегулювання відносин щодо компенсації за пошкодження та знищення об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, інформаційне повідомлення, подане відповідно до Порядку, прирівнюється до заяви про надання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна.
* У разі прийняття змін до законодавства Порядок може бути змінено