Розробка Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2023 року

Дія чинного Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 р. № 1393-р на виконання пункту 1 статті 2 Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 (далі – Указ), завершується 31 грудня 2020 року. В свою чергу, Національна стратегія у сфері прав людини, затверджена Указом, є безстроковим документом. Водночас Указом не передбачено розроблення середньострокових імплементаційних планів на виконання Національної стратегії на період після 2020 року, у зв’язку з чим існує необхідність у внесенні відповідних змін до Указу.

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 18.11.2019 № 37773/1/1-19 Міністерством юстиції України з метою розробки змін до Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини» та оновленого Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2023 року створено робочу групу, до складу якої увійшли представники центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних менших і міжнаціональних відносин, Офісу Президента України, профільних громадських організацій та міжнародних організацій (далі – робоча група).

Завданнями робочої групи є:

  • розробка змін до Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини».
  • напрацювання нового Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2023 року.

Робочою групою розроблено проєкт Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 25 серпня 2015 року № 501/2015 «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини» (далі – проєкт Указу). Положеннями проєкту Указу передбачено актуалізацію Національної стратегії у сфері прав людини, оновлення дефініцій, застарілих законодавчих конструкцій та усунення завдань, які вже виконані, відповідно до змін в законодавстві, які відбулися у період з 2015 року. В подальшому вищезгаданий проєкт Указу створить підстави для розробки нового Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2023 року.

З метою дотримання вимог абзаців першого – четвертого пункту 17 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», Міністерством юстиції винесено текст проєкту Указу на громадське обговорення у форматі електронних консультацій. Пропозиції та зауваження до проєкту від громадських організацій, які надійшли до Міністерства юстиції, були опрацьовані, за результатами чого підготовлено оновлений текст проєкту Указу.

Після проведення всіх необхідних узгоджувальних процедур листом Міністерства юстиції № 7074/4.6/4-20 від 03.09.2020 проєкт Указу було надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України в порядку, визначеному Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. № 950. Прийняття проєкту Указу, яким передбачається викласти в новій редакції Національну стратегію у сфері прав людини (далі – Національна стратегія), забезпечить підстави для розробки плану дій з реалізації Національної стратегії (далі – план дій) на період до 2023 року.

Після схвалення проєкту Указу Міністерство юстиції розпочне розробку Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2023 року.

План дій стане детальним і комплексним документом, який міститиме конкретні заходи, спрямовані на виконання завдань Національної стратегії, строків їх виконання, обсягів і джерел фінансування, відповідальних виконавців та партнерів із реалізації заходів, очікуваних результатів, індикаторів виконання заходів.

 

Контакти

У разі виникнення зауважень та/або пропозицій, а також з питань долучення до робочої групи звертайтеся за телефоном: (044) 279-89-16  та/ або на електронну адресу: directorate@minjust.gov.ua

 

Контактні особи

Митник Олена Віталіївна, керівник експертної групи з прав людини;

Жолудь Аліна Юріївна, Кузін Дмитро Сергійович, Кравчук Маргарита Ігорівна – державні експерти експертної групи з прав людини.

 

Засідання тематичних груп щодо розробки плану дій з реалізації національної стратегії у сфері прав людини на період 2021-2023 років