Щодо розгляду звернень та запитів на отримання публічної інформації стосовно надання подання Міністра юстиції України щодо утворення судів загальної юрисдикції

Статтею 20 Закону України «Про судоустрій України» від 07.02.2002 № 3018-ІІІ (набрання чинності 01.06.2002) визначено, що суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідуються Президентом України відповідно до цього Закону за поданням Міністра юстиції України, погодженим з Головою Верховного Суду України або головою відповідного вищого спеціалізованого суду.

На сьогодні цей закон втратив чинність.

Порядок утворення судів загальної юрисдикції, до набрання чинності вказаного закону, тобто до 01.06.2002, не передбачав надання подання Міністра юстиції України щодо утворення судів загальної юрисдикції.

Разом з тим оригінали документів (довідки, доповідні записки, висновки та ін.), у тому числі і подання Міністра юстиції України щодо утворення судів загальної юрисдикції, які були утворені після 01.06.2002 зберігаються за місцем розробки указів Президента України.

Окремо звертаємо увагу, що Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» змінено положення статті 19 Закону, зокрема щодо порядку утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції та визначення кількості суддів у судах.

Виключено норму щодо направлення подання Міністром юстиції Президенту України стосовно утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції та визначення кількості суддів у судах.

Вказані функції передані Державній судовій адміністрації України.

 

Відділ з питань реалізації повноважень
Міністра юстиції у сфері судоустрою
Управління з питань правосуддя
Департаменту з питань судової
роботи та банкрутства