4.1. Повідомлення про намір укласти договір

 1. Найменування замовника Міністерство юстиції України

 2. Код згідно з ЄДРПОУ 00015622

 3. Місцезнаходження замовника 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13

 4. Конкретна назва предмета закупівлі Справа № С/13/577586 14/1179, що розглядається Окружним судом м. Амстердама (Королівство Нідерланди)

 5 Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі Послуги юридичні код ДК 016-2010:69.10.1 (Юридичні послуги код ДК 021:2015:79100000-5)

 6. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг юридичні послуги

 7. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг компетентний суд м. Амстердам (Королівство Нідерланди) та/або м. Київ, Україна

 8. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг 2016 рік

 9. Найменування учасника (учасників) (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи), з яким (якими) проведено переговори Міжнародна юридична фірма «Bergh Stoop & Sanders N.V

 10. Код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори 821043614

 11. Місцезнаходження (для юридичної особи) та місце проживання (для фізичної особи) учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори, телефон Herengracht 481, 1017 BT Amsterdam, the Netherlands, тел. +31 20 620 2288

 12. Ціна пропозиції 221 852,35 євро (двісті двадцять одна тисяча вісімсот п’ятдесят два євро 35 центів)

 13. Умова застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснюється Замовником – розпорядником державних коштів.

Фінансування витрат, пов'язаних із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України, здійснюється за рахунок коштів, передбачених на цю мету Мін'юсту в загальному фонді державного бюджету на відповідний рік окремою бюджетною програмою (бюджетна програма КПКВК 3601150 на 2016 рік).

Пункт 7 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлює, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі закупівлі юридичних послуг, пов'язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб'єкта та України на підставі рішення Кабінету Міністрів України або введених в дію відповідно до закону рішень Ради національної безпеки і оборони України.

26.02.2016 на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань, пов’язаних із досудовим врегулюванням спору щодо повернення Амстердамським археологічним Музеєм Алларда Пірсона культурних цінностей на територію України, було визнано за доцільне застосування переговорної процедури закупівлі юридичних послуг юридичної фірми «Bergh Stoop & Sanders N.V.» для представництва та захисту інтересів держави у справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона – археологічного музею Амстердамського університету (Королівство Нідерланди) у 2016 році у межах наявного бюджетного фінансування.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 155-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі» було постановлено дозволити Міністерству юстиції здійснити закупівлю юридичних послуг у зазначеній справі із застосуванням переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 7 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»

19.11.2014 представниками кримських музеїв в Окружний суд м. Амстердам подано позов проти МАП з метою повернення експонатів виставки на територію окупованого Криму.

Міністерством юстиції України для належного представництва інтересів України у цій справі у 2014 році було залучено юридичного радника – юридичну фірму «Bergh Stoop & Sanders N.V.». Зазначена юридична фірма володіє повною інформацією щодо матеріалів та фактичних обставин справи, не має конфлікту інтересів та відома як офіційний представник держави Україна.

Наразі Міністерством юстиції спільно з юридичним радником вживаються заходи для подальшої підготовки відповідних процесуальних документів.

Зміна юридичного радника України може значно послабити позицію держави в цьому провадженні, а також вимагатиме значного часу для вивчення новим юридичним радником матеріалів справи та вступу до судового провадження, що в свою чергу спричинить суттєві фінансові витрати з Державного бюджету України.

Таким чином, наразі існує нагальна необхідність у закупівлі юридичних послуг юридичної фірми «Bergh Stoop & Sanders N.V.» та у наданні юридичному раднику довіреності на здійснення представництва інтересів України в окружному суді м. Амстердам. За результатами засідання відповідної міжвідомчої робочої групи 26.02.2016 було вирішено, що доцільним є залучення юридичної фірми «Bergh Stoop & Sanders N.V.» для здійснення представництва інтересів України у справі щодо повернення Амстердамським археологічним Музеєм Алларда Пірсона культурних цінностей на територію України шляхом закупівлі юридичних послуг у 2016 році в порядку застосування переговорної процедури в межах наявного бюджетного фінансування

Відсутність уповноваженого представника держави Україна може призвести до втрати зазначених культурних цінностей через активні протиправні дії кримських музеїв за підтримки Російської Федерації з метою повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України на територію окупованої АР Крим.

 14. Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі

- Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ

- Порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений Указом Президента України від 25.06.2002 № 581

- Порядок фінансування витрат, пов’язаних із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2003 № 1198

- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 155-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі»

- Протокол від 26.02.2016 засідання Міжвідомчої робочої групи з питань, пов’язаних із розглядом справи щодо повернення Амстердамським археологічним Музеєм Алларда Пірсона культурних цінностей на територію України

- Протокол засідання Тендерного комітету Міністерства юстиції України № 20 від 05.04.2016

Заступник Міністра –
керівник апарату, голова
Тендерного комітету
Ганна ОНИЩЕНКО