Повідомлення про намір укласти договір

Найменування замовника Міністерство юстиції України

 2. Код згідно з ЄДРПОУ 00015622

 3. Місцезнаходження замовника 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13

 4. Конкретна назва предмета закупівлі Справа № 15-cv-3047 (ALC) (HBP), що розглядається Окружним судом Південного округу м. Нью-Йорка (США)

 5 Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі Послуги юридичні код ДК 016-2010:69.10.1 (Юридичні послуги код ДК 021:2015:79100000-5)

 6. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг юридичні послуги

 7. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг Сполучені Штати Америки

 8. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг 2016 рік

 9. Найменування учасника (учасників) (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи), з яким (якими) проведено переговори Міжнародна юридична фірма «Holland & Knight LLP»

 10. Код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори 59-0663819

 11. Місцезнаходження (для юридичної особи) та місце проживання (для фізичної особи) учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори, телефон 10 St. James, Boston, MA 02116, USA; тел. + 1 617 523 2700, факс + 1 617 523 6850

 12. Ціна пропозиції 151 000,00 доларів США (сто п’ятдесят одна тисяча доларів США 00 центів)

 13. Умова застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»

Для забезпечення належного представництва та захисту прав та інтересів України у справі № 15-cv-3047 (ALC) (HBP) за позовом компанії «SI Group Consort LTD» (Ізраїль) до держави Україна, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Департаменту будівництва житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, що перебуває в провадженні Окружного суду Південного округу м. Нью-Йорк (США) (500 Pearl Street, New York, NY 10007-1312, USA), існує необхідність закупівлі юридичних послуг.

Компанія «SI Group Consort LTD» (Ізраїль) 20.04.2015 подала позовну заяву до Окружного суду Південного округу м. Нью-Йорк про визнання та примусове виконання на території Сполучених Штатів Америки рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2014 у справі № 909/602/14 за позовом ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд." до Департаменту будівництва житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації (надалі – Департамент) про стягнення заборгованості за договорами Про надання послуг із збирання небезпечних відходів.

Відповідачем за вищезазначеною заявою визначено державу Україна, Івано-Франківську обласну державну адміністрацію та Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Компанія у своїй заяві про визнання та виконання зазначеного рішення вимагає погашення боргу шляхом звернення стягнення на боргові зобов’язання України, розміщені у банках США, коштів, які знаходяться на кореспондентському рахунку Державного експортно-імпортного банку України, а також на майно та кошти державних підприємств на території США. Вимоги про стягнення заборгованості заявлені у доларах США по курсу на 31.12.2013 у сумі 36 819 723,22 доларів США.

Для забезпечення захисту інтересів держави Україна у відповідному судовому провадженні юридичний радник України подав до суду клопотання про подовження строку для надання Україною відповіді на позов, яке було задоволено та строк продовжено до 30.11.2015.

 Відповідну заяву про залишення позову без розгляду було подано 30.11.2015 разом з афідавітами та відповідним юридичним меморандумом.

22.01.2016 компанія «SI Group Consort LTD» подала заперечення на заяву України від 30.11.2016.

26.02.2016 юридичний радник держави України подав до суду Додаткові пояснення.

Наразі очікується призначення справи до розгляду в судовому засіданні. Як правило, призначаючи справу до розгляду, суд, у провадженні якого знаходиться справа,  забезпечує одержання стороною судової повістки про виклик в судове засідання за два тижні до відповідної дати.

За наслідками проведення усних слухань суд може прийняти  рішення про зобов’язання сторін подати додаткові письмові пояснення з окремих питань.

Якщо за наслідками проведення усних слухань суд відмовить у задоволенні клопотання держави Україна про залишення позовної заяви компанії «SI Group Consort LTD» без розгляду на підставі наявності у держави юрисдикційного імунітету, суд буде розглядати справу по суті заявлених вимог.

У випадку відмови у задоволенні клопотання держави про залишення позову компанії без розгляду існуватиме нагальна необхідність звернення до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на відповідне рішення.

Існують підстави вважати, що навіть якщо суд задовольнить відповідне клопотання держави Україна, правом апеляційного оскарження рішення Окружного суду Південного округу м. Нью-Йорк скористаються представники позивача.

Враховуючи викладене, наразі існує нагальна необхідність у закупівлі юридичних послуг юридичної фірми, що практикує у США, та у наданні юридичному раднику довіреності на здійснення представництва інтересів України в Окружному суді Південного округу м. Нью-Йорк.

Відсутність уповноваженого представника держави Україна може призвести до визнання і примусового виконання на території США зазначеного рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10.07.2014 та значних збитків державного бюджету України.

За результатами проведення переговорної процедури закупівлі 26.08.2015 для представництва інтересів держави у зазначені справі залучено юридичну фірму «Holland & Knight LLP» (10 St. James Avenue, Boston, MA 02116, USA).

Зазначена юридична фірма володіє повною інформацією щодо матеріалів та фактичних обставин справи, не має конфлікту інтересів та вже відома суду як офіційний представник держави Україна. Зміна юридичного радника України може значно зашкодити позиції та стратегії захисту держави в цьому провадженні, а також вимагатиме значного часу для вивчення матеріалів справи та вступу до судового провадження нового радника, що в свою чергу спричинить суттєві фінансові витрати з Державного бюджету України.

За результатами проведення засідання відповідної міжвідомчої робочої групи 18.02.2016 було вирішено, що доцільним є залучення у 2016 році юридичного радника юридичної фірми «Holland & Knight LLP» з метою забезпечення належного представництва та захисту прав та інтересів держави Україна у справі № 15-cv-3047 (ALC) (HBP) за позовом компанії “SI Group Consort LTD” до держави Україна, Івано-Франківської облдержадміністрації та департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури зазначеної облдержадміністрації, що перебуває в провадженні Окружного суду Південного округу м. Нью-Йорк, із застосуванням переговорної процедури закупівлі у межах наявного фінансування на 2016 рік.

14. Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі

- Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ

- Порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений Указом Президента України від 25.06.2002 № 581

- Порядок фінансування витрат, пов’язаних із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2003 № 1198

- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 155-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі»

- Протокол від 18.02.2016 засідання Міжвідомчої робочої групи з питань, пов’язаних із захистом інтересів держави Україна під час розгляду заяви «SI Group Consort LTD» про визнання та примусове виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області на території США

- Протокол засідання Тендерного комітету Міністерства юстиції України № 33 від 25.05.2016

 

Заступник Міністра
керівник апарату, голова
Тендерного комітету                                                                        Ганна ОНИЩЕНКО