Повідомлення про намір укласти договір

ПОВІДОМЛЕННЯ

про намір укласти договір

 1. Найменування замовника Міністерство юстиції України

 2. Код згідно з ЄДРПОУ 00015622

 3. Місцезнаходження замовника 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13

 4. Конкретна назва предмета закупівлі Справа за позовом Республіки Татарстан та Міністерства земельних та майнових відносин Республіки Татарстан до держави Україна, що розглядається арбітражем ad hoc за регламентом ЮНІСТРАЛ 1976 року

 5 Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі Послуги юридичні код ДК 016-2010:69.10.1 (Юридичні послуги код ДК 021:2015:79100000-5)

 6. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг юридичні послуги

 7. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг м. Париж

 8. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг 2016 рік

 9. Найменування учасника (учасників) (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи), з яким (якими) проведено переговори Міжнародна юридична фірма «Winston & Strawn LLP»

 10. Код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори 410 546 832

 11. Місцезнаходження (для юридичної особи) та місце проживання (для фізичної особи) учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори, телефон 48 rue Cambon, CS 71234 Paris, France, 75039; + 33 (0) 1 53 64 82 82, + 33 (0) 1 53 64 82 20

 12. Ціна пропозиції 24 750,00 доларів США (двадцять чотири тисячі сімсот п’ятдесят доларів США 00 центів)

 13. Умова застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»

Для забезпечення належного представництва та захисту прав та інтересів України у справі за позовом Республіки Татарстан та Міністерства земельних та майнових відносин Республіки Татарстан до держави Україна, що розглядається арбітражем ad hoc за регламентом ЮНСІТРАЛ 1976 року, існує необхідність закупівлі юридичних послуг.

Міністерство юстиції 17.09.2015 отримало лист-повідомлення від Міністерства земельних та майнових відносин Республіки Татарстан стосовно врегулювання спору щодо нібито позбавлення останнього акцій у ЗАТ «Укртатнафта» в результаті подій, які мали місце паралельно з подіями, які призвели до втрати ВАТ «Татнафта» своїх інвестицій у ЗАТ «Укртатнафта».

Міністерство земельних та майнових відносин Республіки Татарстан є частиною Уряду Татарстану, а Республіка Татарстан у свою чергу – є федеративним суб’єктом Російської Федерації.

Правовою підставою для подання запиту про арбітраж Позивач зазначає порушення державою Україна Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року.

Наразі нагальним є питання забезпечення підготовки письмової позиції держави Україна щодо юрисдикції, адже Позивачами у справі є частина Уряду Татарстану та федеративний суб’єкт Російської Федерації. Правова позиція держави Україна полягає у тому, що спір фактично є міждержавним, а врегулювання останнього можливо виключно у порядку, передбаченому чинними міжнародно-правовими угодами, дипломатичними каналами шляхом переговорів. Отже у арбітражу відсутня юрисдикція на вирішення зазначеного спору.

Враховуючи викладене, існує нагальна необхідність у закупівлі послуг юридичного радника та у наданні останньому довіреності на здійснення представництва інтересів України у зазначеній справі.

За результатами засідання відповідної міжвідомчої робочої групи (далі – МРГ) 05.02.2016 визнано за необхідне залучити юридичного радника держави Україна у справі на 2016 рік та визнати за доцільне застосування переговорної процедури закупівлі юридичних послуг для захисту прав та інтересів держави Україна у зазначеній справі у 2016 році у межах наявного фінансування за участі одного учасника – юридичної фірми «Winston & Strawn LLP» (48 rue Cambon, CS 71234 Paris, 75039, France).

Необхідно зазначити, що таке рішення МРГ зумовлено тим, що справа за позовом Республіки Татарстан та Міністерства земельних та майнових відносин Республіки Татарстан до держави Україна є майже повним повторенням справи
№ РСА 2008-08, що розглядається Апеляційним судом м. Парижа (Французька Республіка), за позовом ВАТ «Татнафта» до держави Україна. Зокрема, свої позовні вимоги позивачі ґрунтують на ідентичних фактах та подіях, тільки наразі позивачем виступає не ВАТ «Татнафта», контроль над яким фактично здійснювала Республіка Татарстан, а сама Республіка Татарстан і одне з її Міністерств.

Міністерством юстиції України для належного представництва інтересів України у справі ВАТ «Татнафта» проти держави Україна у 2014 та 2015 роках було залучено юридичного радника – міжнародну юридичну фірму «Winston & Strawn LLP».

Проте до Міністерства юстиції додатково надійшли звернення юридичних фірм «Squire Patton Boggs Ukraine LLC» (12 Kreschatyk Street, Kyiv 01001, Ukraine) та «LALIVE» (Rue de la Mairie 35, CH-1207 Geneva, Switzerland), які заявили про бажання здійснювати представництво та захист інтересів держави Україна у зазначеному провадженні.

У ході переговорної процедури юридична фірма «Squire Patton Boggs Ukraine LLC» не надала свою пропозицію, найбільш економічно вигідною пропозицією та такою, що відповідає кваліфікаційним критеріям, визнано пропозицію міжнародної юридичної фірми «Winston & Strawn LLP».

14. Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі

- Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ - Порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений Указом Президента України від 25.06.2002 № 581 - Порядок фінансування витрат, пов’язаних із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2003 № 1198 - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 155-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі» - Протокол від 05.02.2016 засідання Міжвідомчої робочої групи з питань, пов’язаних із захистом прав та інтересів України у справі за позовом ВАТ «Татнафта» до держави Україна, а також у справі за позовом Республіка Татарстан та Міністерство земельних та майнових відносин Республіки Татарстан до держави Україна - Протокол засідання Тендерного комітету Міністерства юстиції України № 70 від 15.07.2016

 

Заступник Міністра –
керівник апарату, голова
тендерного комітету                                                              Ганна ОНИЩЕНКО