ПОВІДОМЛЕННЯ про намір укласти договір

Найменування замовника Міністерство юстиції України

 2. Код згідно з ЄДРПОУ 00015622

 3. Місцезнаходження замовника 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13

 4. Конкретна назва предмета закупівлі Справа за позовом держави Україна до Угорського медичного центру (м. Печ, Угорщина)

 5 Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі Послуги юридичні код ДК 016-2010:69.10.1 (Юридичні послуги код ДК 021:2015:79100000-5)

 6. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг юридичні послуги

 7. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг місто Будапешт, Угорщина та/або компетентний суд Угорщини

 8. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг 2016 рік

 9. Найменування учасника (учасників) (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи), з яким (якими) проведено переговори Юридична фірма “Erős Ügyvédi Iroda Squire Patton Boggs (US) LLP”

10. Код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори 93

11. Місцезнаходження (для юридичної особи) та місце проживання (для фізичної особи) учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори, телефон 1051 Budapest, Széchenyi István tér 7-8, Hungary, тел. +36 1 428 7111, факс +36 1 428 7100

12. Ціна пропозиції 10 113,00 євро (десять тисяч сто тринадцять євро)

 13. Умова застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»

Для забезпечення належного представництва та захисту прав та інтересів України у справі за позовом держави Україна до Угорського медичного центру (м. Печ, Угорщина) існує необхідність закупівлі юридичних послуг.

Міністерство охорони здоров’я України (далі – МОЗ) звернулося до Міністерства юстиції України з проханням розглянути питання щодо можливості повернення до Державного бюджету України бюджетних коштів у розмірі 174 000 євро, перерахованих до Угорського медичного центру на лікування Пирога Даниїла Сергійовича та можливості пред’явлення у відповідному закордонному юрисдикційному органі позову України.

За отриманою Міністерством юстиції інформацією рішення щодо направлення Пирога Д.С. на лікування до Угорського медичного центру за рахунок бюджетних коштів було прийнято Комісією МОЗ з питань направлення на лікування громадян за кордон 14 березня 2011 року. Згідно з наказом МОЗ України від 30 березня 2011 року № 180 зазначені кошти у сумі 174 000 євро були перераховані на рахунок вказаного медичного центру. Проте, відповідно до листа МОЗ України від 21 жовтня 2011 року № 14.02-06/59 письмової домовленості з відповідним медичним закладом зарубіжної країни укладено не було.

Заявою від 9 червня 2011 року батьки Пирога Д.С. відмовилися від лікування дитини в Угорському медичному центрі та звернулись до МОЗ з проханням направити їхнього сина до Університетської клініки м. Вюрцберг (ФРН). Відповідно до наданої МОЗ інформації відповіді на листи МОЗ з проханням повернути невикористані кошти, що направлялись до Угорського медичного центру, не надходили.

Керівництво зазначеного медичного центру уникало всіляких контактів з представниками Посольства України в Угорщини.

Наразі Кримінальним директоратом Національної податкової та митної служби регіону Південного Задунаю Угорщини порушено кримінальну справу № 62002/572-74/2015.bu. проти Іштвана Лутковича (засновника Угорського медичного центру), та на частину майна Іштвана Лутковича накладено арешт.

З огляду на матеріально-правові обставини цього спору, Україна має два можливих шляхи повернення заборгованості, одним з яких є постанова нотаріуса про арешт майна у рамках повернення заборгованості. Таку постанову нотаріус виносить після оплати 3% від суми заборгованості та автоматично передає постанову до органів виконання судових рішень. У разі відсутності реакції боржника на постанову судові виконавці відшуковують всі активи боржників та повертають суму заборгованості.

У випадку опротестування нотаріальної постанови боржником справа передається до суду, у разі чого необхідно буде сплатити 3% суми заборгованості. За результатами судового розгляду справи постанова суду направляється до судових виконавців, які забезпечують виконання рішення.

Проте іншим можливим варіантом, який вбачається більш перспективним, враховуючи кримінальні провадження проти засновника Угорського медичного центру, є безпосереднє звернення до судових органів.

Протягом 2014 року інтереси держави України у цій справі представляла юридична компанія «Dr. Krasznai & Dr. Kollár».

Разом з тим, під час проведення процедури закупівлі юридичних послуг у 2015 році юридична компанія «Dr. Krasznai & Dr. Kollár» не надала необхідних документів для участі у закупівлі та відмовилась від участі у переговорній процедурі, що унеможливлювало подання позову проти Угорського медичного центру до компетентного суду Угорщини.

Складність пошуку кандидатури та залучення юридичного радника спричинена обмеженим розміром бюджетних призначень на закупівлю юридичних послуг у зазначеній справі та обов’язком учасника переговорної процедури подати значну кількість документів для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріями, зокрема тим, що встановлені Законом України «Про публічні закупівлі», а також забезпечити їх переклад українською мовою.

Незважаючи на здійснення Міністерством юстиції двох спроб здійснити процедуру закупівлі юридичних послуг у зазначеній справі, ні юридичний радник, залучений у 2014 році (перше запрошення до участі у переговорній процедурі) ні інші угорські фірми з переліку, наданого МЗС (друге запрошення до участі у переговорній процедурі закупівлі), не надали документи, що вимагаються законодавством про здійснення державних закупівель, через що у 2015 році позов не було подано.

Таким чином, питання подання позову до Угорського медичного центру залишається відкритим і має бути успішно вирішено у 2016 році.

За результатами засідання відповідної міжвідомчої робочої групи 26.02.2016 було вирішено, що для здійснення представництва інтересів України у справі за позовом держави Україна проти Угорського медичного центру доцільно залучити юридичну фірму «Dr. Krasznai & Dr. Kollar» в порядку застосування переговорної процедури в межах наявного бюджетного фінансування. У той же час, враховуючи небажання даної фірми приймати участь у закупівлі у 2015 році, доцільним є у випадку чергової відмови від участі у закупівлі, провести переговорну процедуру закупівлі серед інших юридичних фірм та адвокатських контор Угорщини.

З метою пошуку кандидатур юридичних радників, досвід та професійні якості яких дозволять підготувати і подати позов держави Україна проти Угорського медичного центру до компетентного суду Угорщини, а також у подальшому представляти інтереси України в відповідному суді Міністерство юстиції направляло листи радникам, кандидатури яких були надані Міністерством закордонних справ, а також іншим компаніям згідно даних міжнародного каталогу «The Legal 500».

На адресу Міністерства надійшли відповіді з пропозиціями від таких компаній:

- «Gardos Furedi Mosonyi Tomori» (Budapest, Váci u. 81, 1056 Hungary)

- «Taylor Wessing» (Budapest, Dorottya u. 1, 1051 Hungary)

- «Squire Patton Boggs (US) LLP» (Budapest, Széchenyi István tér 7, 1051 Hungary)

- «Partos & Noblet» у співпраці з «Hogan Lovells International LLP»» (Gerbeaud House, Vörösmarty tér 7/8, Budapest 1051 Hungary)

- «Knight Bird & Bird Iroda», будапештський офіс «Bird & Bird»  (Freedom Palace1054 Budapest, Szabadság tér 14. 4th Floor Hungary)

- «Noerr és Társai Iroda» будапештський офіс «Noerr Consulting AG» (Budapest, Fő u. 14-18, 1011, Hungary)

- «Sandor Szegedi Szent-Ivany Komaromi Eversheds» (Pasaréti út 59, 1026 Budapest, Hungary).

На підставі викладеного за доцільне було вирішено запросити зазначені компанії до участі у закупівлі юридичних послуг у справі за позовом держави Україна до Угорського медичного центру.

До Міністерства юстиції України надійшли дві пропозиції від міжнародних юридичних фірм, а саме від « Squire Patton Boggs (US) LLP» та «Taylor Wessing».

Найбільш економічно вигідною пропозицією та такою, що відповідає кваліфікаційним критеріям визнана пропозиція юридичної фірми « Squire Patton Boggs (US) LLP».

14. Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі

- Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ

- Порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений Указом Президента України від 25.06.2002 № 581

- Порядок фінансування витрат, пов’язаних із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2003 № 1198

- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 155-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі»

- Протокол від 26.02.2016 засідання Міжвідомчої робочої групи з питань, пов’язаних із поверненням до Державного бюджету України коштів, перерахованих до Угорського медичного центру на лікування Пирога Даниїла Сергійовича

- Протокол засідання Тендерного комітету Міністерства юстиції України № 102 від 21.09.2016

 

Заступник Міністра
керівник апарату, голова
Тендерного комітету                                                                        Ганна ОНИЩЕНКО