Повідомлення про намір укласти договір

 1. Найменування замовника Міністерство юстиції України

 2. Код згідно з ЄДРПОУ 00015622

 3. Місцезнаходження замовника 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13

 4. Конкретна назва предмета закупівлі Справа № 10-cv-12015-DPW, що розглядається Федеральним судом США округу Массачусетс або компетентним апеляційним судом

 5 Коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі Послуги юридичні код ДК 016-2010:69.10.1 (Юридичні послуги код ДК 021:2015:79100000-5)

 6. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг юридичні послуги

 7. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг м. Бостон (Сполучені Штати Америки)

 8. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг 2016 рік

 9. Найменування учасника (учасників) (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи), з яким (якими) проведено переговори Міжнародна юридична фірма «Holland & Knight LLP»

 10. Код згідно з ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори 59-0663819

 11. Місцезнаходження (для юридичної особи) та місце проживання (для фізичної особи) учасника (учасників), з яким (якими) проведено переговори, телефон 10 St. James, Boston, MA 02116, USA; тел. + 1 617 523 2700, факс + 1 617 523 6850

 12. Ціна пропозиції 24 900,00 доларів США (двадцять чотири тисячі дев’ятсот доларів США 00 центів)

 13. Умова застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі»

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року
№ 155-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі» з метою належного захисту прав та інтересів України і запобігання завданню державі збитків на підставі відповідних рішень міжвідомчих робочих груп Міністерству юстиції було дозволено здійснити закупівлю юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України під час розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, із застосуванням переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 7 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі», у тому числі, у вищезазначеній справі.

26 листопада 2010 року в Федеральному суді США округу Массачусетс зареєстровано позов компаній «Universal Trading & Investment Co., Inc.» та «Foundation Honesty International, Inc.» до Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України та держави Україна.

Підставою для подання позову було, нібито, невиконання відповідачами зобов’язань, які виникли у зв’язку із співробітництвом «ЮТІКо» з Генеральною прокуратурою України на підставі довіреності, якою фірму було уповноважено на організацію і забезпечення у США правової роботи для винесення судового рішення про заборону відчуження власності Петра Кириченка та Павла Лазаренка у Сполучених Штатах Америки, придбаної ними за кошти, отримані незаконним шляхом.

18 лютого 2015 року у Федеральному суді округу Массачусетс відбулось слухання по суті справи. За результатами слухання суддею було відхилено клопотання «ЮТІКо» про винесення часткового рішення щодо питання відповідальності, клопотання «ЮТІКо» щодо проведення додаткової процедури збору доказів та відбору усних показань та клопотання «ЮТІКо» про подання додаткових доказів.

Наразі очікується винесення рішення щодо клопотання української сторони про винесення рішення за спрощеною процедурою у зв’язку із пропущенням строків позовної давності.

Фактично у 2016 році в справі не було процесуального прогресу, проте юридичний радник протягом року надавав певний обсяг юридичних послуг, а саме  слідкував за оновленнями у справі, вів листування з представниками Міністерства юстиції стосовно правових та організаційних питань, розвитку подій у справі, узгодження процесуальної стратегії. Це зумовлює необхідність проведення закупівлі.

З метою належного захисту прав та інтересів держави Україна у даній справі Міністерством юстиції в якості юридичного радника було залучено юридичну фірму «Dewey & LeBoeuf». У 2012 році у зв’язку з  банкрутством останньої і переходом юристів, які здійснювали представництво інтересів держави у зазначеній справі та які в повній мірі володіли інформацією щодо обставин справи (Роберт Шо та Девід Хетзел) до міжнародної юридичної компанії «Holland & Knight LLP», було вирішено залучити саме цю юридичну компанію для представництва інтересів держави у вказаній справі.

Таким чином, юристи «Holland & Knight LLP» представляли інтереси держави у цій справі від початку процесу, володіють повною інформацією щодо фактичних обставин справи, опрацювали всі наявні матеріали та документи, а також відомі суду як офіційні представники держави Україна.

Зміна юридичного радника України не вбачається можливою на даному етапі провадження, адже може значно послабити правову позицію держави, а також вимагатиме значного часу для вивчення новим юридичним радником матеріалів справи та вступу до судового провадження, що в свою чергу спричинить суттєві фінансові витрати з Державного бюджету України.

За результатами проведення засідання відповідної міжвідомчої робочої групи у 2016 році було вирішено, що доцільним є залучення у 2016 році юридичного радника юридичної фірми «Holland & Knight LLP» з метою забезпечення належного представництва та захисту прав та інтересів держави Україна у справі № 10-cv-12015-DPW, що розглядається Федеральним судом Сполучених Штатів Америки округу Массачусетс, із застосуванням переговорної процедури закупівлі у межах наявного фінансування на 2016 рік.

14. Обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі

- Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ - Порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений Указом Президента України від 25.06.2002 № 581 - Порядок фінансування витрат, пов’язаних із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2003 № 1198 - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 155-р «Про застосування переговорної процедури закупівлі» - Протокол від 26.02.2016 засідання Міжвідомчої робочої групи з питань, пов’язаних із захистом інтересів держави Україна у справі за позовом компанії “Universal Trading & Investment Co., Inc.” («ЮТІКо») проти Генеральної прокуратури України, Мністерства юстиції та держави України - Протокол засідання Тендерного комітету Міністерства юстиції України № 163 від 14.11.2016

 

Заступник Міністра-
керівник апарату, голова
Тендерного комітету                                                                        Ганна ОНИЩЕНКО