Уряд запустив селф-скринінг адаптації законодавства України до права ЄС

Кабінет Міністрів України схвалив постанову щодо проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС).

Документ визначає організацію проведення оцінки адаптації законодавства України до права ЄС (селф-скринінг) і виявлення невідповідностей та прогалин, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до ЄС.

Ця постанова дозволить систематизувати та пріоритизувати роботу міністерств із виконання завдань, необхідних для набуття Україною статусу повноправного члена Європейського Союзу.

В умовах війни Україна продовжує процес реформ, необхідних для інтеграції у європейську спільноту. Зважаючи на амбітну ціль якнайшвидше стати повноправним членом ЄС, Уряд запустив масштабний процес оцінки стану наближення України до всього законодавства ЄС, а це більше 27 тисяч актів права, розділених на 35 тематичних розділів майбутньої угоди про членство.

Відповідно до постанови, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади мають провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС та подати Кабінетові Міністрів звіт разом з пропозиціями щодо приведення секторального законодавства у відповідність з правом ЄС.