Впровадження європейських стандартів в Україні

Минулого тижня Кабінет Міністрів України ухвалив низку нормативно-правових актів, які наближають законодавство України до законодавства ЄС та сприяють впровадженню європейських стандартів в Україні.

Майже 20 євроінтеграційних актів, які схвалив Уряд, спрямовані на встановлення європейських правил у близько 10 важливих сферах – від захисту прав споживачів до розбудови транскордонних проєктів Україна-ЄС.

Серед ухвалених рішень такі:

 • Цифровізація: Уряд підтримав 4 законопроєкти щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг між Україною та Євросоюзом. Проєкти законів спрямовані на пришвидшення інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС, а також максимальне наближення положень національного законодавства до європейських вимог у цих сферах.
 • Якісні дороги: Уряд також підтримав три законопроєкти щодо використання автомобільних доріг загального користування, а саме: щодо плати за їх використання, відповідальності за порушення вимог використання, а також про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо плати за використання таких доріг. Ухвалення цих законопроєктів дозволить створити правову основу впровадження та розвитку системи оплати за використання автомобільних доріг загального користування, а отримані кошти сприятимуть будівництву, реконструкції, а також утриманню доріг.
 • Захист прав споживачів: окрім того, Кабінет Міністрів також підтримав законопроєкт «Про захист прав споживачів».
 • Транскордонні проєкти: Кабінет Міністрів зокрема підтримав законопроєкт про транскордонне співробітництво у новій редакції, а також постанову щодо державної фінансової підтримки проєктів транскордонної співпраці.
 • «Промисловий безвіз»: Також Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту простих посудин високого тиску», що дозволить імплементувати в національне законодавство стандарти ЄС та сприятиме створенню умов для підписання Угоди ACAA або «промислового безвізу». Також ухвалено розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи технічного регулювання на період до 2025 року». Це дозволить подолати технічні бар’єри у торгівлі промисловою продукцією між Україною та ЄС, а також збільшити обсяги експорту українських товарів на європейські та світові ринки.
 • Енергоефективність: Кабінет Міністрів підтримав постанову «Про збільшення статутного капіталу державної установи «Фонд енергоефективності»», яка дозволить поповнити статутний капітал зазначеної державної установи у 2021 році.
 • Бізнес-клімат: Уряд зокрема схвалив постанову «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності». Мета – приведення норм Порядку подання фінансової звітності у відповідність до вимог законодавства.
 • «Зелена трансформація»: схвалено Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року.
 • Ринок електроенергії: ухвалили постанову «Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами». Мета – забезпечити рівні умови для торгівлі електричною енергією на ринку двосторонніх договорів для всіх категорій виробників електричної енергії. Це дозволить продавати електричну енергію за двосторонніми договорами купівлі-продажу на конкурентних засадах, а також купувати її за конкурентними цінами.
 • Зручні послуги для водіїв: Кабінет Міністрів також ухвалив постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», згідно з якою створюються зручні й доступні умови отримання посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, а також вдосконалюється процедура складання іспитів та підвищення кваліфікації водіїв.
 • Розвиток Дунайського регіону: крім того, Уряд схвалив Програму головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року, а також затвердив план заходів з реалізації цієї Програми.