За допомогою паспортизації населення росія запускає процес знищення української держави

Росія намагається нав’язати російські "паспорти" громадянам України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Таким чином ворог переслідує кілька цілей:

  • легалізація окупації, оскільки просувається наратив, що у регіоні нібито проживають російські громадяни, а, відповідно, будь-які дії рф – «легітимні»;
  • оформлення "паспортів" надає росіянам дані, які потім використовуються для підготовки псевдореферендумів.

Запровадження росією прискореної паспортизації на захоплених територіях є одним з інструментів незаконної спроби їх окупації. Як тільки кількість громадян на ТОТ із російським «документом» перевищить кількість громадян з українським паспортом, рф одразу запустить механізм «референдуму». Участь у ньому, звісно, візьмуть громадяни, які отримали російський «паспорт».

Наголошуємо: насильницька паспортизація є незаконною та не визнається в Україні, вона суперечить принципам і нормам міжнародного права та є прямим порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Там дійсно йдеться про заборону примусу жителів окупованої території присягати на вірність державі-супротивнику. Стосується це не лише військової присяги сторін, але й того, що громадянство засвідчує взаємні права й обов’язки людини та держави.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» встановлює, що будь-який акт (рішення, документ), виданий на тимчасово окупованій території незаконними органами, є недійсним і не створює правових наслідків (крім актів, які засвідчують народження, смерть, укладання та розірвання шлюбу, наразі вони беруться до уваги судами України).

Крім того, варто враховувати: зазначеним вище законом встановлено, що примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства російської федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства