10 грудня 2021 року о 12:30

Презентація онлайн-доступу до архівних документів репресивних органів та жертв комуністичного тоталітарного режиму в Криму в 1920-х – на початку 1940-х років

Державна архівна служба України спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України презентують онлайн-доступ до архівних документів репресивних органів та жертв комуністичного тоталітарного режиму в Криму в 1920-х – на початку 1940-х років.

Це цифрові копії із 25 справ (понад 3 тис. аркушів) з фонду 6 (Р) «Фонд кримінальних справ. Припинений» Галузевого державного архіву Служби безпеки України, доступ до яких широкого кола дослідників стане можливим через е-ресурс «Архіви Криму» на офіційному вебпорталі Укрдержархіву.

Це перший етап започаткованого проєкту. Планується оцифрувати ще 81 справу (майже 20 тис. аркушів) з фондів ГДА СБУ, а це тисячі імен репресованих та їхніх фото, протоколи засідань органів НКВС Криму за 1920–1940 роки та виконання приговорів.

Це важлива подія для історії Українського Криму та для відновлення прав кримців – родичів жертв репресій тоталітарного режиму в ХХ столітті.

Для участі в презентації запрошені представники Служби безпеки України.

м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ»)