26 лютого 2021 року об 11:15

Телемарафон до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

На телеканалі ДОМ відбудеться телемарафон присвячений Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, та з нагоди 7 років, що пройшли від дня проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України.

Відповідно до Указу Президента України від 26 лютого 2020 року № 58/2020 відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м.Севастополя.

До відзначення цієї дати, а також з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Офіс Президента України, Представництво Президента України в АР Крим, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство культури та інформаційної політики України та ТК “ДОМ” організували марафон.

Чому цей день важливий для пам’яті про події та спротив окупації? Яка стратегія України з деокупації Криму? Реінтеграція півострова в український правовий, економічний, культурний, освітній простори; політико-дипломатичні заходи на міжнародній арені; що зроблено та що змінено у державній політиці з реінтеграції за останній рік, зокрема в напрямку розбудови доступу до освіти, державних послуг та сервісів –  ці та багато інших питань та відповіді на них стануть предметом дискусії під час марафону.

Модеруватиме захід журналістка-міжнародниця Наталка Гуменюк​, яка також є авторкою книги “Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму”.

3 панельні дискусії, кожна з яких триватиме до години ефірного часу разом з виступами спікерів та запитаннями від модератора:

26 лютого – чому це сталось та хто відповість?«Кримська платформа» як інструмент деокупації.

Реінтеграція та повернення людей з тимчасово окупованої

території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Для іноземної аудиторії буде забезпечений синхронний переклад.

Від Міністерства юстиції участь у марафоні візьме Іван Ліщина, ​ заступник Міністра юстиції України - – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини.

Акредитація: Юлія Курилюк, е-mail: yuliakuryliuk@gmail.com, тел.: +380637005083.