10-11-202309:00

1 мільйон експертиз: ННЦ «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С.Бокаріуса» відзначає свій 100-річний ювілей

9 листопада з нагоди 100-річчя Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» у Міністерстві юстиції України зібралися судові експерти та криміналісти зі всієї України. Обговорили результати роботи інститутів судових експертиз за час повномасштабної війни та інноваційні шляхи розвитку сфери експертного забезпечення правосуддя. 

Заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко привітав усіх присутніх і зазначив, що за роки існування центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» його співробітники провели понад 1 млн експертиз.

Андрій Гайченко: «Що таке 100 років? Це - золотий вік, коли можна підвести перші підсумки за перші сто років та готуватися до наступних ста років. Тисячі методик були розроблені за участі представників інституту, 90 різновидів експертних досліджень. Із 100 -120 фундаментальних наукових робіт у галузі експертизи, що з’являються кожного року – майже значна частина з яких належить вченим-фахівцям інституту. Половина усієї судово-експертної науки зароджується саме тут».

Він зазначив, що повномасштабна війна - це також нові виклики для інституції судової експертизи та експертів. 

«Наші шість експертних установ зустріли цю ситуацію гідно. За 2022 рік у системі було проведено понад 120 тисяч судових експертиз із яких 99 тисяч - у межах кримінальних проваджень. 50 тисяч експертиз було проведено саме фахівцями інституту. Цього року «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» вже провів 25 тисяч експертиз. Це щоденний подвиг усієї системи. Працівники не знають ні вихідних, ні свят. В узагальнених цифрах, кожен експерт з нашої системи випускає на рік близько 100 судових експертиз. Тобто одна експертиза виходить раз на три дні. Це дуже багато. Ці показники вдвічі перевищують довоєнні. І я з повагою і подякою ставлюся до всіх, хто до цього причетний», - сказав Андрій Гайченко.

Директор Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Сергій Тюлєнєв відзначив стійкість і непохитність харківської школи судових експертів в умовах нових викликів: «Серце інституту б’ється зі всією Україною. Багато наших співробітників прийняли ці виклики і на робочому місці і у лавах ЗСУ. Дякуємо усім колегам завдяки яким стало можливим проведення цього заходу».