19-07-200500:00

19 липня 2005 року відбулося розширене засідання колегії Міністерства юстиції України під головуванням Міністра юстиції Романа Зварича

У засіданні взяли участь члени колегії Міністерства юстиції України, представники Секретаріату Президента України, Кабінету Міністрів України, керівники структурних підрозділів центрального апарату Мін'юсту, підприємств, установ та організацій при Міністерстві юстиції, начальники та заступники начальників обласних, міських управлінь юстиції – начальники відділів державної виконавчої служби.

Відкриваючи засідання, Роман Зварич наголосив на необхідності забезпечення прав та свобод громадян, а також дотримання верховенства права в державі.

Присутні обговорювали підсумки діяльності Мін'юсту у І півріччі 2005 року та окреслили завдання з підвищення ефективності його роботи.

Перший заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова доповідала з питань нормотворчої діяльності Мін`юсту. Вона зазначила, що у І півріччі пріоритетними напрямками роботи були удосконалення законодавства в сферах боротьби з корупцією, адміністративно-територіального устрою, поглиблення міжнародно-правового співробітництва, адаптація національного законодавства. За словами Інни Ємельянової, у Мін`юсті загалом терміни виконання доручень не порушуються, однак слід підвищувати рівень виконавської дисципліни.

З питань діяльності Мін'юсту у сфері захисту прав і свобод людини через здійснення державної реєстрації нормативних актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади доповідала заступник Міністра юстиції Лідія Горбунова. Вона зазначила, що у І півріччі 2005 року у Мін`юсті розроблено та затверджено оновлені порядки подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію та здійснення її.

Заступник Міністра юстиції Микола Шупеня доповідав про стан і перспективи діяльності органів державної виконавчої служби. За його словами, з прийняттям Закону України "Про внесення змін в Закони України "Про державну виконавчу службу" і "Про виконавче провадження" державна виконавча служба виділена в окремий урядовий орган державного управління у складі Міністерства юстиції України. Змінюється її структура та встановлюється єдина вертикаль. На думку Миколи Шупені, необхідно підвищувати відповідальність фізичних та юридичних осіб за невиконання рішень судів.

Директор Департаменту представництва інтересів держави в судах України та в закордонних юрисдикційних органах Костянтин Красовський зосередив увагу присутніх на необхідності удосконалення механізмів, що забезпечують можливість мирного врегулювання спорів. Він відзначив налагодження та поглиблення співпраці з вітчизняними та зарубіжними юридичними радниками.

З питань забезпечення реалізації Мін`юстом євроінтеграційного курсу України доповідала директор Державного департаменту з питань адаптації законодавства Олена Зеркаль. Вона наголосила, що Мін`юст несе відповідальність за здійснення державної політики в сфері адаптації законодавства до європейських правових норм.

Заступник керівника Головної служби адміністративно-правової політики Секретаріату Президента України Анатолій Матіос відзначив в цілому позитивну роботу Мін`юсту у І півріччі 2005 року. Однак слід поліпшувати роботу державної виконавчої служби, активніше працювати над вдосконаленням законодавства про судоустрій.

У заключному слові Міністр юстиції Роман Зварич підбив підсумки розширеного засідання колегії та запропонував розробити схему галузевих секторальних нарад. За результатами засідання колегії прийнято відповідне рішення.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua