22-07-200500:00

23 червня 2005 року Верховна Рада України прийняла, а 15 липня Президент України підписав Закон України „Про внесення змін до законів України „Про державну виконавчу службу” та „Про виконавче провадження”

Закон передбачає виведення регіональних та територіальних органів державної виконавчої служби із структури і підпорядкування відповідних управлінь юстиції та введення їх до складу Департаменту державної виконавчої служби України. Як повідомив прес-службі заступник Міністра юстиції України Микола Шупеня, Департамент буде діяти у складі Мін'юсту. Таке реформування органів державної виконавчої служби виключить можливість подвійного підпорядкування регіональних та територіальних органів державної виконавчої служби: одночасно Департаменту державної виконавчої служби та відповідним регіональним та територіальним управлінням юстиції, що існує на сьогодні.

За словами Миколи Шупені, Закон передбачає, що Департамент державної виконавчої служби є урядовим органом державного управління у складі Міністерства юстиції України. На Мін`юст покладається реалізація єдиної державної політики у сфері примусового виконання рішень суду.

До складу Департаменту державної виконавчої служби входять: державна виконавча служба Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя; державна виконавча служба у районах, містах (містах обласного значення), районах у містах .

Контроль за законністю виконавчого провадження здійснюють Міністерство юстиції України через Департамент державної виконавчої служби, Департамент державної виконавчої служби та державна виконавча служба Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя.

Як зазначив Микола Шупеня, Департамент, як урядовий орган, утворюється Кабінетом Міністрів України. Також Закон визначає порядок призначення і звільнення керівних та інших працівників органів державної виконавчої служби. Зокрема, директор Департаменту та його заступники призначаються та звільняються Кабінетом Міністрів України за поданням Міністра юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua