24-02-200500:00

23 лютого 2005 року у приміщенні Міністерства юстиції України відбулась зустріч Міністра юстиції Р.М.Зварича з Послом Фінляндії в Україні Лаурою Рейніля

23 лютого 2005 року у приміщенні Міністерства юстиції України відбулась зустріч Міністра юстиції Р.М.Зварича з Послом Фінляндії в Україні Лаурою Рейніля.

Під час зустрічі Сторони обмінялись думками з широкого кола питань двосторонніх відносин та напрямків міжнародного міжвідомчого співробітництва.

Посол передала Міністру офіційне запрошення взяти участь у роботі 26-ї Конференції європейських міністрів юстиції, що проходитиме 7-8 квітня 2005 року у м. Гельсінкі (Фінляндія). Посол також привітала пана Зварича з призначенням на посаду Міністра юстиції України та висловила надію, що, виконуючи свої професійні обов'язки, Міністр сприятиме зміцненню демократії та верховенства права в Україні.

Посол високо оцінила стан законодавчих реформ, які відбуваються останнім часом в Україні та підкреслила, що Україна може розраховувати на підтримку та досвід її країни на шляху до євроінтеграції.

Посол згадала про робочій візит фінських експертів до України у березні минулого року, під час якого було обговорено ряд питань, що становлять обопільний інтерес. Посол висловила сподівання на те, що співробітництво між Міністерствами юстиції обох країн набуде якісно нового рівня шляхом проведення конкретних двосторонніх заходів та попросила Міністра окреслити коло питань, які, на його думку, було б доцільно визначити як пріоритетні в процесі двостороннього співробітництва.

Міністр подякував Послу за запрошення взяти участь у роботі Конференції та повідомив, що приймає його. Відразу відмітив, що є дуже відкритим у питанні визначення напрямків подальшого співробітництва з фінськими колегами.

Міністр повідомив, що його дуже турбує ситуація, яка склалась у суддівському корпусі, зокрема, рівень корупції в судах.

Міністр зазначив, що в минулому році було подано кілька десятків подань до Вищої кваліфікаційної комісії щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і жодне не було задоволено.

Міністр повідомив, що має намір значно посилити роль Міністерства юстиції у процесі підбору кадрів у цей контролюючий орган суддівської системи.

У цьому зв'язку, Міністр відмітив, що було б доцільно ознайомитись з судовою системою Фінляндії, її спеціалізацією, зокрема, в питаннях забезпечення діяльності системи адміністративних судів.

Міністр повідомив, що Міністерство юстиції завершує роботи над Кодексом честі держслужбовця, у якому будуть регламентовані основні принципи поведінки державних службовців.

Стосовно євроінтеграційного курсу України, Міністр зазначив, що Міністерство юстиції приділяє велику увагу питанням адаптації національного законодавства до норм та стандартів ЄС, як одному з ключових аспектів цього процесу.

Міністр підкреслив, що Україна зацікавлена у підтримці з боку Фінляндії в процесі лібералізації візового режиму для своїх громадян.

Посол поінформувала Міністра про те, що її країна головуватиме в ЄС у другій половині 2006 року та висловила пропозицію проведення самміту ЄС-Україна.

З метою інтенсифікації двостороннього співробітництва на міжвідомчому рівні Міністр запропонував розглянути можливість підписання у ході 26-ї Конференції європейських міністрів юстиції Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва між Міністерствами юстиції України та Фінляндії.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua