26-07-200500:00

25 липня 2005 року в Мін`юсті відбулася зустріч заступника Міністра юстиції Василя Мармазова з Координатором системи ООН в Україні паном Франсісом О'Доннеллом

Як повідомив прес-службі заступник Міністра юстиції Василь Мармазов, під час зустрічі сторони обмінялися думками щодо позитивних зрушень у політичному, економічному та соціальному житті України після "помаранчевої революції".

Франсіс О'Доннелл відзначив прагнення нового Уряду України до активізації співпраці з міжнародними організаціями, зокрема ООН, у процесі запровадження реформ у правовій сфері. Координатор системи ООН в Україні представив оновлений варіант звіту Комісії "Блакитна стрічка - 2", який містить аналіз останніх змін в Україні в економічній та політичній сферах.

Василь Мармазов висловив подяку Координатору системи ООН в Україні за підтримку демократичних процесів в нашій країні та визначив одним з основних пріоритетів можливих шляхів співпраці Міністерства юстиції України щодо Програми розвитку ООН в Україні співробітництво у сфері міграції. При цьому він повідомив, що Мін`юст вже має досвід такої співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців у рамках Процесу прикордонного співробітництва (Седеркопінгського процесу). Зазначивши, що Україна підписала Римський Статут, але не ратифікувала його з огляду на рішення Конституційного Суду України щодо невідповідності деяких положень цього Статуту Конституції України, Василь Мармазов, зокрема, наголосив на необхідності співпраці з Міжнародним кримінальним судом.

З 2004 року на Міністерство юстиції України покладено функції головного розробника проектів законів, що вносяться Президентом України та Кабінетом Міністрів України на розгляд до Верховної Ради України. З огляду на це заступник Міністра юстиції відзначив необхідність співробітництва у сфері законодавчого забезпечення ініційованих новим Урядом реформ. Він зробив акцент на необхідності співпраці в сфері боротьби з корупцією, у рамках міжнародних конвенцій з питань кримінального права та їх імплементації в Україні, а також співпраці з питань міжнародного гуманітарного законодавства, зокрема з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

За результатами зустрічі сторони домовилися продовжувати подальшу взаємодію з метою визначення пріоритетних сфер і заходів співробітництва на найближчі роки.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua