28-10-200500:00

28 жовтня 2005 року у Мін`юсті відбулася нарада-семінар з працівниками та керівниками юридичних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади

Предметом обговорення на семінарі були питання стану дотримання зазначеними органами законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, якості підготовки нормативно-правових актів, які подаються на державну реєстрацію до Мін'юсту. В центрі уваги присутніх на семінарі - також питання про підстави відмов у державній реєстрації нормативно-правових актів та скасувань рішень про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

Як повідомила на нараді-семінарі директор Департаменту державної реєстрації нормативних актів Валентина Бутрименко, продовжують видаватися нормативно-правові акти з порушенням чинного законодавства, зокрема з перевищенням наданої органу компетенції, без узгодження з відповідними органами, порушенням строків подання на державну реєстрацію нормативно-правових актів, правил нормотворчої техніки та правопису.

За дев`ять місяців 2005 року відмовлено у державній реєстрації 72 нормативно-правових актів, що становить п`ять відсотків від поданих актів.

За словами Валентини Бутрименко, ще трапляються випадки подання на державну реєстрацію нормативно-правових актів, які не підлягають реєстрації. З січня по жовтень 2005 року повернуто без державної реєстрації 16 нормативно-правових актів.

На семінарі присутні також приділили увагу питанням нескасування у встановлений законодавством термін незареєстрованих нормативно-правових актів, виявлених під час проведення перевірок, актів, у державній реєстрації яких відмовлено, рішення про державну реєстрацію яких скасовано. Отже, за дев`ять місяців 2005 року за результатами перевірок виявлено 121 незареєстрований нормативно-правовий акт, з яких скасовано лише 94.

Валентина Бутрименко наголосила, що на сьогодні зазначеними органами не в повній мірі виконано розпорядження Кабінету Міністрів України № 371-р від 29 серпня 2005 року "Про заходи щодо неухильного виконання законодавства з питань державної реєстрації нормативно-правових актів".

Вищенаведені факти свідчать про те, що спеціалісти, які готують проекти нормативно-правових актів та відповідають за подання їх на державну реєстрацію, мають недостатній рівень знання законодавства щодо цих питань.

За результатами семінару підготовлені відповідні рекомендації.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua