30-06-200500:00

29 червня 2005 року відбулося друге засідання Міжвідомчої робочої групи Міністерства юстиції України з розробки проекту Закону України “Про відшкодування шкоди потерпілим від злочинів”

Розробка законопроекту пов'язана з підготовкою до ратифікації Європейської Конвенції про відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів (1983 р.), що підписана Україною у квітні цього року.

Як повідомила прес-службі директор Центру правової реформи і законопроектних робіт Олена Семьоркіна, обговорювався законопроект під робочою назвою "Про відшкодування шкоди жертвам насильницьких злочинів". В основу проекту закону покладено головний принцип Конвенції - відповідальність держави за стан виконання своїх зобов'язань перед громадянами по захисту їх життя і здоров'я. Присутні запропонували впровадити механізм авансової компенсації державою шкоди, заподіяної насильницьким злочином. Однак, зазначалося, це не позбавляє особу права звернення до суду для стягнення коштів зі злочинця в порядку цивільного провадження. При цьому держава має враховувати передбачені законами України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування виплати на поховання, пенсії тощо.

На засіданні члени робочої групи обговорили проблеми співвідношення норм Кримінального та Цивільного кодексів в питаннях одержання допомоги близькими родичами та особами, які знаходяться на утриманні жертв насильницьких злочинів. Також обговорювалися обов'язки держави по відшкодуванню шкоди у випадках, коли не встановлено особу, яка скоїла злочин, або ж якщо ця особа переховується чи є неплатоспроможною.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua