07-07-202013:01

3 судових експертів притягнуто до дисциплінарної відповідальності

В кінці минулого тижня відбулось три засідання Дисциплінарної палати Центральної експертно-кваліфікаційної комісії (ЦЕКК) при Міністерстві юстиції. За результатами засідань двом судовим експертам призупинено дію свідоцтв, одному експерту застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді попередження.

Так, до одного судового експерта застосовано одразу два стягнення – попередження та призупинення дії свідоцтва. В його діях встановлено  порушення методичних вимог під час проведення транспортно-товарознавчих досліджень (спеціальність 12.2 – визначення вартості колісних транспортних засобів та розміру збитку, завданого власнику транспортного засобу). Експерта зобов’язано пройти навчання за відповідними програмами підготовки та повторно пройти атестацію.

За порушення вимог нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності та методичних вимог проведення судових експертиз під час проведення комплексної автотехнічної, транспортно-трасологічної і фототехнічної експертизи до одного судового експерта з правом проведення інженерно-транспортних експертиз за спеціальностями: 10.1 – дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод; 10.4 - транспортно-трасологічні дослідження - було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді попередження.

За порушення вимог нормативно-правових актів з питань судово-експертної діяльності під час проведення судової економічної експертизи до одного судового експерта з правом проведення економічних експертиз за спеціальностями: 11.1 – дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності; 11.2 – дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій; 11.3 – дослідження документів фінансово-кредитних операцій застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді призупинення дії свідоцтва за експертними спеціальностями 11.2 – дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій; 11.3 – дослідження документів фінансово-кредитних операцій на 6 місяців. Експерта зобов’язано пройти підготовку за відповідними програмами та повторно пройти атестацію.

Відносно двох судових експертів ухвалено рішення про не притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.