31-01-202317:03

30 січня 2023 року Вищий антикорупційний суд в повному обсязі задовольнив позови Міністерства юстиції України про застосування до Ковітіді Ольги Федорівни та Колбіна Сергія Миколайовича санкції, передбаченої пунктом 11 частини 1 статті 4 ЗУ «Про санкції»

Повідомляємо, що 30 січня 2023 року Вищий антикорупційний суд в повному обсязі задовольнив позови Міністерства юстиції України про застосування санкції у виді стягнення активів в дохід держави до:

Ковітіді Ольги Федорівни – російської політичної діячки, сенаторки ради федерації федеральних зборів рф від анексованого Криму. Ковітіді в складі ради федерації рф голосувала за погодження законів рф щодо ратифікації «договорів» про визнання так званих «лнр», «днр» та в подальшому голосувала за погодження законів рф стосовно «включення» окупованих територій України до складу рф.

Публічно закликала до проведення так званих «референдумів» на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

В 2014 році була активною учасницею «кримської весни» та займає жорстку антиукраїнську позицію.

В дохід держави стягнуто:

- квартиру у місті Сімферополь, площею 32,8 кв.м.;

- два будинки в місті Алушта на території санаторію «Морський берег»;

- два нежитлових приміщення в місті Сімферополь;

- дві квартири в місті Севастополь площею 271,5 кв.м. та 92,4 кв.м.

Колбіна Сергія Миколайовича – російського політичного діяча, сенатора ради федерації рф федеральних зборів рф від міста Севастополя. Колбін в складі ради федерації рф голосував за погодження законів рф щодо ратифікації «договорів» про визнання так званих «лнр», «днр» та в подальшому проголосував за погодження законів рф стосовно «включення» окупованих територій України до складу рф.

Займає посаду заступника начальника головного управління військ національної гвардії рф в анексованому Криму та посаду керівника управління координації діяльності підрозділу федеральної служби військ національної гвардії рф в Криму та місті Севастополі.

Приймав участь в подіях 2014 року, очолюючи Севастопольський спецпідрозділ «Беркут», що призвело до незаконної анексії Криму та Севастополя.

В дохід держави стягнуто:

- квартиру, площею 63,7 кв.м. в місті Севастополь;

- автомобіль SSANG YONG KYRON, 2008 року випуску та легковий причеп.